No kreisās: Elita Heincberga – saksofons, Vladimirs Pozņakovs – bass, Andris Ratnieks – vokāls, ģitāra, Ziedonis Rudzītis – sitamie instrumenti, Ilona Pipare – vokāls, Valdis Ošs – taustiņinstrumenti.
No kreisās: Elita Heincberga – saksofons, Vladimirs Pozņakovs – bass, Andris Ratnieks – vokāls, ģitāra, Ziedonis Rudzītis – sitamie instrumenti, Ilona Pipare – vokāls, Valdis Ošs – taustiņinstrumenti.
Publicitātes foto

Lapmežciemā atdzimst ansamblis “Selga” 2

Latvijas šlāgeraptaujā ar dziesmu “Cerību vīns” piedalās ansamblis “Selga” un Andris Ratnieks no Lapmežciema. Visiem ansambļa dalībniekiem mūzika sagādā prieku un doma par muzikālo kvalitāti veicina ansambļa izdzīvošanu.

Reklāma
Reklāma
DHL lidmašīnas avārija Viļņā: traģisks negadījums vai Krievijas sabotāža? Publicēta pilotu un lidojuma kontrolieru saruna pirms traģēdijas… 168
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
Mājas
Ideālais banānu uzglabāšanas veids – tie nekļūs melni nedēļām ilgi
Lasīt citas ziņas

Lapmežciemam savulaik bija divas atpazīstamības – zvejnieku kolhozs “Selga” ar saviem darba panākumiem un slavenais estrādes ansamblis “Selga”, kas darbojās šī kolhoza tolaik jaunajā un skaistajā kultūras namā, bija populārs un pelnīja zvejnieku kolhozam labu naudu. 70. gadu sākumā Andrejs Lihtenbergs sāka dziedāt zvejnieku kolhozā “Selga”. Kā jau tajos laikos notika, viņu uzņēma kolhozā, piešķīra zemi mājas būvniecībai un tika izveidots profesionālu mūziķu ansamblis “Selga”, kas koncertēja ar lieliem panākumiem. Šodien par tiem laikiem un Andreju Lihtenbergu atceras vien gados vecākie klausītāji – tautā iecienītu dziedātāju ar majestātisku stāju, skaistu balss tembru, viņa dziedāto “Pēdējo valsi” un “Laimes zemi”, arī Raimonda Paula “Sens, tik sens ir tas stāsts…”.

Tagad aptaujā piedalās jaunais ansamblis “Selga”, kas izveidots 2013. gada pavasarī, protams, Lapmežciema kultūras namā. Ideja radās Andrim Ratniekam: savākt vecos domubiedrus muzikantus Ziedoni Rudzīti un Valdi Ošu un renovēt grupu “Selga” jaunās skaņās. Vēlāk pievienojās bass Vladimirs Pozdņjakovs, un jūlijā kolektīvā ienāca Elita Heincberga. Ansamblis sāka meklēt sievieti vokālisti, un 2013. gada decembrī izveidojās sadarbība ar dziedātāju Ilonu Pipari. “2013. gada rudenī man un ilggadējam ansambļa “Selga” bundziniekam Ziedonim Rudzītim ar Lapmežciema kultūras nama direktores Lailas Zacmanes svētību radās doma veidot jauno ansambļa “Selga” modeli,” ansambļa pirmsākumus atceras Andris Ratnieks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mūsu sarunā Andris neslēpj, ka dalība aptaujā ir liels stimuls kolektīvam un nenoliedzami tā ir arī jaunas auditorijas iegūšana. Uzmanīgākie klausītāji atcerēsies, ka ansambļa pirmā dalība aptaujā bija 2012. gadā ar Ilzes Kārkliņas dziesmu “Likteņkrodzinieks”, bet pēc gada ar I. Kārkliņas dziesmu “Septiņpadsmit buras”.

Visbiežāk ansamblis spēlē Lapmežciema kultūras namā un “Jaunķemeru” sanatorijas kultūras pasākumos, kā arī privātos un korporatīvos pasākumos visdažādākajās vietās. “Tuvākais pasākums paredzēts Jūrmalā 12. oktobrī – deju vakars sanatorijā “Jaunķemeri”,” teic Andris. Lūdzu Andrim raksturot ansambļa klausītājus. Viņš smaidot atbild: “Dažāda vecuma klausītāji un dejotāji, kam patīk latviešu un ārzemju “evergreen”, kā arī mazliet no rokmūzikas.”

Ansamblis šoruden plāno ierakstīt jaunus skaņdarbus un mēģinās tiem dot zaļo gaismu televīzijā un radio. “Viegli nav. Muzikālais tirgus ir ļoti piesātināts ar multimuzikantiem, viens divi cilvēki. Spēlēt tikai dzīvo mūziku sešu septiņu cilvēku sastāvā ir smags finansiāls izaicinājums. Bet galvenais ir tas, ka mūzika mums sagādā prieku un doma par kvalitāti veicina ansambļa izdzīvošanu,” nosaka Andris.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.