Lamināta remonts 0
Ja nevēlas visu grīdas segumu klāt no jauna, to var labot, bojātos lamināta fragmentus pārliekot mazāk redzamās vietās.
Tagad iecienīts grīdas apdares materiāls ir lamināts, tomēr arī labākie materiāli ar laiku nonēsājas. Lamināta galvenie ienaidnieki ir mitrums un smilšu graudi. Jāuzmanās, lai, grīdu mazgājot vai netīšām izlejot ūdeni, lamināta šuvēs nenonāktu pārmērīgs mitrums, kas var uzbriedināt plākšņu maliņas. Tās paceļas uz augšu un staigājot ātri nodilst, sabojājot grīdas izskatu. Tāpēc laminātam ieteicams hermetizēt šuves, piemēram, vaskojot. Arī vietās, kur daudz staigā smilšainos, slikti notīrītos apavos, lamināts ātri izdilst. No smilšu iedarbības izvairās, izmantojot pie ārdurvīm vairākus tepiķīšus un mainot apavus.
Vecā tipa laminātam savienojumu vietas līmējās, un tad patiesi bija grūti ko darīt. Jaunie klikslēdži ļauj daudz brīvāk laminātu montēt un demontēt.
Grīdas seguma remontu sāk, noņemot vienā istabas pusē grīdlīstes un atbrīvojot lamināta malas. Izvēlas to istabas sienu, kurai bojātā lamināta josla tuvāka, vai to, kur atrodas gulta vai skapis. Demontē laminātu, līdz nonāk neskartajā – kvalitatīvajā sektorā un grīdu montē no labajām detaļām. Tās var būt savlaicīgi iegādātās rezerves vai materiāls, kas nebojāts atrodas zem skapja, gultas vai telpas malās. Bojātos dēlīšus var novietot tālāk no acīm: zem skapja, gultas vai citur. Var izmantot tās pašas firmas ražoto materiālu ar līdzīgu biezumu, izmēriem un savienojumu. Ja tos liks istabas malās vai zem mēbelēm, atšķirība nebūs uzreiz pamanāma.
Vienkāršākais, ātrākais un lētākais risinājums ir laminātu vispirms kārtīgi notīrīt ar šķīdinātāju (īpaši, ja tas ir vaskots) un grīdu nokrāsot ar piemērotu grīdas krāsu. Labāk grīdas virsmu pirms tam mazliet apstrādāt ar vidēji smalku smilšpapīru, uzlabojot saķeri. Tikai tad tā vairs nebūs lamināta, bet kvalitatīva krāsota grīda.