Foto: SHUTTERSTOCK

Laižoties miegā, pēkšņi šķiet, ka krītat: vai par to vajadzētu uztraukties? 0

Teju katrs ir pieredzējis to dīvaino sajūtu – tieši brīdī, kad sāc iemigt, pēkšņi sapņo, ka krīti. Bet šķiet, ka tas notiek patiesībā… Kā atklājuši ārsti no Klīvlendas klīnikas, tā ir diezgan izplatīta parādība. Bet vai par to vajadzētu uztraukties?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Šīs nepatiesības ir mākslinieces ilgā alkoholisma sekas” – Rēzijas Kalniņas vīrs Ainārs Rubiķis atbild uz runām par krīzi laulībā
Kokteilis
Dvīņi – apelsīns, Vēzis – persiks. Noskaidro, kurš auglis tu esi pēc savas zodiaka zīmes 9
Globāla panika un diktatoru varas beigas: eksperti nosauc 15 “melnos gulbjus” jeb notikumus, kas 2025. gadā var apgriezt dzīvi kājām gaisā
Lasīt citas ziņas

Šīs parādības zinātniskais nosaukums ir miega mioklonijas. Tās rodas, pārejot no vienas miega fāzes uz citu. Šo miega pāreju laikā ķermeņa muskuļos var parādīties spazmas. Medicīniskais termins “mioklonijas” apzīmē pēkšņas, īslaicīgas un nekontrolētas muskuļu noraustīšanās.

Pēc miega traucējumu speciālistes Rēnas Mehras teiktā, ir vairāki iespējamie skaidrojumi, kāpēc šī parādība ir diezgan izplatīta. Visticamākā teorija ir tāda, ka ķermenis šo miega fāzi nepareizi interpretē kā nomodu. Pēc tam smadzenes nosūta ziņu muskuļiem, lai pārbaudītu, vai tie joprojām strādā.

CITI ŠOBRĪD LASA
Ir daudz teoriju par to rašanos – ārkārtējs nogurums un miega trūkums, stimulanti, piemēram, kofeīns un nikotīns, stress un trauksme, ziņo Medical News Today.

Ja vien šī parādība neizraisa blakussimptomus, piemēram, nesaturēšanu, sāpes vai apjukumu, medicīniskā palīdzība vai ārsta konsultācija nav jāmeklē. Ja tas sāk kļūt traucējoši, ieteicams konsultēties ar ārstu, brīdina Mayo Clinic.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.