Foto – Valdis Semjonovs

Plosts kā istaba vai koncertzāle 0

Pārvietošanās ar plostu atšķiras no laivošanas. Plostus būvē no atsevišķām sekcijām tik lielus, lai braucējiem būtu pietiekami daudz vietas pašiem un mantām un lai katrs varētu izlocīt kājas. Komplektā ir galdi, soli, krēsli, nojumes, grils, peldvestes, airi, lai pieairētu vai atirtos no krasta, jo pārējo izdarot straume. Plosti brauc vietās, kur tāda ir. Piemēram, “Beibuks” strādā Daugavas augštecē, dabas parka “Daugavas loki” teritorijā, un Gaujas posmā no Jāņrāmja līdz Līgatnei.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Pēc instruktāžas ar plosta vadīšanu var tikt galā samērā vienkārši. Uz plostiem skraida bērni, cepas gaļa, braucēji makšķerē zivis vai vienkārši bauda garām slīdošo ainavu. Plosts ir kā istaba vai pat māja. Lielākos pasākumos uz plostiem var likt ģeneratorus, rolbārus, pat mūziķus ar visu skaņu aparatūru. Var izvietot 10 cilvēkus, bet uz lielākajiem – līdz 150.

Juris Zaķis no uzņēmuma “Jeņču laivas” domā, ka kopīgā braucienā var doties 7–8 laivas. Ļoti lielā barā braukt ir grūti, teiksim, ja mazā un šaurā upē ir padsmit laivu, laivotāju rinda izstiepjas pārāk gara un vairs nav iespējams kontrolēt situāciju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Laivu brauciens ir krietni sportiskāks un ātrāks, iespējams arī mazās upēs un ezeros. Ik pēc laika vajadzīgs ieturēt pauzes, jo ir grūti ilgi nosēdēt vienā pozīcijā, turklāt mantu skaits ir ierobežots un var gadīties lietus laikā izmirkt. Pozitīvi ir tas, ka iespējams daudz redzēt un pašam aktīvi darboties (ieskaitot airēšanu).

Kanoe, smailīte, kajaks… Kuru no tiem labāk izvēlēties iesācējam? Kajaki ir vienvietīgas laivas, ko parasti iesaka pieredzējušiem laivotājiem, jo, vienatnē atrodoties laivā, cilvēks ir pilnībā atbildīgs par savu rīcību. Kanoe un smailītēm atšķiras forma, izmantotais materiāls, kā arī smaguma centra novietojums, tomēr vietu skaits nemainās – divi pieaugušie vai pieaugušais un bērns. Kanoe laivas ir ietilpīgākas nekā smailītes, līdz ar to piemērotākas vairāku dienu maršrutiem un ekspedīciju braucieniem, tomēr stabilitātes ziņā tās nedaudz atpaliek, jo sēdekļi ir novietoti diezgan augstu virs ūdens līmeņa. Savukārt smailītes der atpūtas braucieniem, kas nav ilgāki par divām dienām, jo laivā nevarēs ielikt visu līdzpaņemto ekipējumu. Tās ir ļoti stabilas, jo sēdekļi novietoti aptuveni ūdens līmeņa augstumā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.