Publicitātes foto

Laista klajā skaņu plate ar izstāžu cikla “Skaņai vajag mākslu” skaņdarbiem 0

2018. gada vasarā MVT Vasaras mājā norisinājās izstāžu cikls “Skaņai vajag mākslu” – starpdisciplinārs mākslas projekts, kurā tika aktualizēts mūzikas un vizuālās mākslas simbiozes nozīmīgums un arī kā katru gadu izcēla prožektoru gaismā 20. gadsimta otrās puses mākslas mantojumu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Šī gada decembrī fonds laiž klajā skaņuplati, kurā pieejamas visas muzikālās kompozīcijas, ko radīja mūziķi mākslas projekta ietvaros, informē fonda “Mākslai vajag telpu” projektu vadītāja Lāsma Goba.

Vinila platē iekļautas sešas muzikālās interpretācijas: “Instrumentu” eksperimentālā kompozīcija par Džemmas Skulmes mākslas darbu “Putnubiedēklis”, sapņainais “Mumiy Troll” skaņdarbs, kas tika radīts iedvesmā no Bruno Vasiļevska darba “Klusā daba – saules stars”, Imanta Kalniņa komponētais darbs Māra Ārgaļa gleznai (bez nosaukuma) Kārļa Auzāna apdarē, Intara Busuļa interpretācija par Dainas Riņķes “Mūsu māja”, Vestarda Šimkus virtuozā kompozīcija Māra Ārgaļa gleznai “Mūzika”, kā arī “Prāta Vētras” muzikālā ainava Rūdolfa Piņņa gleznai “Dārgakmeņi”.

CITI ŠOBRĪD LASA
Mūziķi tika uzaicināti izvēlēties vienu mākslas darbu no Zuzānu kolekcijas,

kurai vēlāk tapa skaņuplatē pieejamās muzikālās interpretācijas.

2018. gada MVT Vasaras mājā jaunie mākslinieki Marija Ulmane, Krišjānis Elviks, radošā apvienība GolfClayderman, Madara Kvēpa, Jānis Šneiders un Jānis Krauklis radīja atbilstošas mākslas instalācijas, kurās jaunie mākslinieki apvienoja savu interpretāciju par izvēlētajiem mākslas darbiem ar mūziķu muzikālajām ainavām.

“Radītās instalācijas bija tieši MVT Vasaras mājai veidoti scenogrāfiski risinājumi, kuri vairāk netiks atkārtoti, līdz ar to ir šī projekta izgaistošā daļa, kamēr muzikālās interpretācijas ir paliekošā vērtība. Tieši tādēļ fonds nolēmis laist klajā baltas vinila skaņuplates “Skaņai vajag mākslu”,” pauda Goba.

Skaņuplates dizainu veidojis mākslinieks Miķelis Mūrnieks, kas bija arī izstāžu cikla vizuālās identitātes veidotājs.

“Skaņai vajag mākslu” bija neparasta pieredze kā mūziķiem, tā jaunajiem māksliniekiem, kā arī pašiem skatītājiem.

Projekta līdzautors Jānis Šipkēvics par pagājušā gada pieredzi darbā pie izstāžu cikla ir teicis: “Man bija liels gods sasaukt kopā savus amata brāļus, lai no mūzikas pasaules skatupunkta pievērstu uzmanību mākslas telpas (20. gs. otrās puses un mūsdienu mākslas muzeja) iztrūkumam Latvijā.

Un vēl lielāks mans prieks ir par gala rezultātu – sešām jaunām skaņugleznām, kas tagad iemūžinātas arī skaņuplatē.

Lai šis vēstījums ir kā liecība nākotnei, ka, smeļoties radošas svārstības mūsu glezniecības mantojumā, var tapt jēgpilna un mākslinieciski bagātīga augsne jauniem darbiem; var tapt jauna, svaiga tagadne.”

Fonds izsaka pateicību atbalstītājam uzņēmumam AJ POWER skaņuplašu izdošanā. “Esam Latvijas uzņēmums, kas pašu spēkiem un līdzekļiem ir audzis un lolots, pateicoties mūsu vēlmei radīt ko labāku Latvijā. Mēs ticam, ka savstarpēja sadarbība ir tā, kas veicina jaunu vērtību rašanos. Jūtamies pagodināti atbalstīt šādu unikāla projekta īstenošanu, tādējādi akcentējot Latvijas bagātīgo vizuālās mākslas mantojumu un paplašinot latvisko identitāti,” tā AJ POWER par uzņēmumu un sadarbību ar fonds “Mākslai vajag telpu”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.