Laimests e-pastā. Vai krāpšanās? 0
Saņēmu e-pastā vēstuli, kurā man paziņo, ka esmu laimējis 500 000 ASV dolāru. Kā saņemt šo laimestu? Domādams, ka tas visticamāk ir krāpniecības mēģinājums, šo vēstuli uzreiz nemaz nevēru vaļā. Nu jau pagājuši vairāk nekā divi mēneši. Ceru, ka laimests vēl nav anulēts… Ēriks Ogrē
Lai gan visiem labi zināms, ka par velti siers ir tikai peļu slazdā, taču pa laikam atkal kādam gadās iekrist. Šajā gadījumā mis Linna Martina no ASV aicina sazināties ar misteru Bilu Edvardu, jo ASV loterijas balvu departaments informējis, ka Ēriks laimējis 500 000 dolāru. Uzvarētāji noteikti, izmantojot viņu e-pasta adreses, tām pievienojot kaut kādu biļešu un to sēriju numurus. Tad nu otrajā kategorijā esot vinnējis arī Ēriks! Lai saņemtu laimestu, viņam e-pastā esot jāsazinās ar Edvarda kungu un jāpaziņo konkrēti dati par sevi: pilns nosaukums, pilsonība, dzimšanas datums, dzimums, ģimenes stāvoklis, adrese, tālruņa numurs, profesija. Sūtīt informāciju varot droši, jo ASV loterijas balvu Inc. visas klienta tiesības aizsargāšot.
Lai gan katrā valstī, arī Amerikā, ir sava nacionālā loterija, un tajā var laimēt arī prāvas summas, taču diez vai balvas tāpat vien pēkšņi varētu nonākt arī Latvijā. Ēriks nekādas loterijas biļetes šajā valstī neesot iegādājies. No ASV pa pasauli izmētāt savu laimestu fondu – tas vien jau šķiet šaubīgi. Ziņas par loterijas organizētājiem vienmēr var pārbaudīt arī internetā (“Google” meklētājā). Pat ja sākumā vēl neprasa nosūtīt naudu papildus izdevumu segšanai, kas pēkšņi radušies, lai laimestu nogādātu adresātam, tas nenozīmē, ka vēlāk šādu informāciju nesaņemsiet. Turklāt var gadīties, ka krāpnieki iecerējuši jūsu datus izmantot arī citiem negodīgiem mērķiem.
Konsultēja Izložu un azartspēļu inspekcijas priekšniece Signe Birne.