
– Kā publiski izskanējušais skandāls starp “Laimu”, “Staburadzi” un “NP Business Centre” mazākumakcionāru šobrīd ietekmē uzņēmumu? 12
– Iespējams, ka šis ir spilgtākais pēdējā laika gadījums, kad, izmantojot Civillikuma un Civilprocesa likuma normas, kāds cenšas pārņemt sekmīgi strādājošus eksportējošus uzņēmumus.
Neskatoties uz radītajiem apgrūtinājumiem, pašlaik AS “Laima”, AS “Staburadze” un AS “Gutta” turpina darbu, nodrošina savas saistības pret darbiniekiem, sadarbības partneriem un maksā nodokļus valstij.
Mēs esam vērsušies pie valsts un tiesu varas amatpersonām, aicinot pievērst pastiprinātu uzmanību un aktīvi rīkoties, lai atsevišķu personu savtīgo interešu dēļ neciestu Latvijas tautsaimniecībai ārkārtīgi svarīga nozare, kas nodrošina darba vietas strādājošajiem, sniedz ievērojamu pienesumu valsts tautsaimniecības attīstībai un veic nozīmīgas nodokļu iemaksas valsts budžetā.
Mēs uzskatām, ka iespēja vien, ka uzņēmumiem var uzbrukt šādā veidā, rada nopietnas bažas par tiesu sistēmas bezspēcību un likumdošanas nepilnībām šādos gadījumos. Tāpēc ir nepieciešams steidzami pilnveidot Civillikuma normas, raugoties no valsts tautsaimniecības interesēm, proti, negatīvās ietekmes uz valsts budžetu, nodarbinātību un eksportspēju, ko var radīt ļaunprātīgas manipulācijas ar šobrīd spēkā esošo tiesisko regulējumu. Uzskatu, ka šajā gadījumā runa ir ne tikai par Latvijas nodokļu maksātāju un darba devēju interešu aizsardzību. Runa ir par to, ka šis un līdzīgi gadījumi ir veidojuši un turpina veidot priekšstatu par Latviju kā riska zonu uzņēmējdarbībai un kapitālieguldījumiem, mazinot uzticēšanos valsts varas rīcībspējai un taisnīgumam.