Publicitātes foto

Laiks un draudzība koncertos “Draugi uz mūžu” 0

Jēkabpils Tautas namā 22. februārī savu jauno koncertprogrammu “Draugi uz mūžu” atklās dziedātājs Dzintars Čīča un dziesmu autors Kaspars Antess. Tajā skanēs gan dueta hiti, gan jaundarbi, gan arī abu mūziķu populārākās solodziesmas, neizpaliks arī temperamentīgas čigānu tautasdziesmas. Kopā ar solistiem muzicēs instrumentālā grupa Anatolija Livčas vadībā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Pazīmes, ka tu patērē pārāk daudz olbaltumvielu 2
Krievijā trīskāršojušies “vārti uz elli”, kas var aprīt zemi un ciemus
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests. Pasaki, ko tu attēlā ieraudzīji pirmo, un atklāj savas visslēptākās vēlmes
Lasīt citas ziņas

“Jaunās programmas dziesmu tematika ir laiks, jo tikai laiks pārbauda īstu draudzību. Un laiks visplašākajā nozīmē – laiks kā gadi, laiks kā dzīves apstākļi, laiks kā liktenis, laiks kā “instruments”, ar kuru sasniegt un diemžēl arī zaudēt… Par to mēs arī dziedam. Ja pārskata mūsu oriģināldarbus, manis sacerētos un Dzintara izpildītos, tieši par to tie stāsta: “Likteņlīnijas”, “It kā pa jokam”, “Tavs ceļš”, “Dzīve kā seriālā”, “Meitene un lauku zēns”. Mūsu 11 sadarbības gadu laikā tapis gana daudz mūsu pašu radīto, klausītāju iemīļoto dziesmu, un, lūk, no tām pat sanākusi vesela koncertprogramma. Būs arī jaunumi. Kā ierasts, savas koncertprogrammas papildinām ar saldo ēdienu – čigānu dziesmām,” smaidot stāsta Kaspars.

Kaspara un Dzintara koncertu odziņa ir čigānu tautasdziesmas. Kā puiši izvēlas, kuras skanēs, un vai čigānu dziesmām ir tāpat pierakstītas tautasdziesmas kā latviešiem dainas? Kaspars neslēpj: “Čigānu dziesmu izvēle parasti ir visgrūtākais darbs, gatavojot programmu, jo to ir tik daudz un ir būtiski atrast tās tautasdziesmas, kas stāsta par mums pašiem, kas atbilst mūsu izpildījuma manierei. Čigānu tautasdziesmas oficiāli nekur nav pierakstītas, tāpēc tās nāk tikai no tiešā kontakta ar mūsu senčiem, draugiem, paziņām. Mums ir daudz čigānu tautasdziesmu, kuras ir iedungotas telefonā. Tad nu, veidojot jaunās programmas, mēs atkal un atkal pārskatām mūsu krājumus un izvēlamies, ko dziedāt. Pēc tam vēl priekšā smags darbs – veidot šo tautasdziesmu aranžijas, un to parasti dara “nečigānu” mūziķi. Mums paveicies, ka mūsu muzikālais vadītājs ir Anatolijs Livča.” Savukārt Dzintars atklāj: “Izpildot koncertos čigānu dziesmas, es visstiprāk izjūtu savas saknes. Ikdienā čigānu kultūrai manā dzīvē nav daudz laika un vietas, tāpēc koncertos izbaudu brīžus, kad varu ļauties šīm tautasdziesmām. Tāpat kā latviešu tautasdziesmās, arī čigānu dziesmās ir vārdi, kas burtiski dziedina.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Jaunajai koncertprogrammai ir skaists un ļoti spēcīgs nosaukums “Draugi uz mūžu”. Lūdzu puišiem pastāstīt, kas viņiem ir draugs, draudzība un kā draudzību var saglabāt šajā laikā, kad visi esam tik aizņemti un vairāk draudzējamies virtuāli nekā klātienē. “Draugs būtībā ir ģimenes loceklis, kurš šādu statusu iegūst tikai pēc zināma laika, vairākiem gadiem. Man un Dzintaram tie ir padsmit gadi, kad esam viens otram līdzās gan veiksmīgos, gan ne tik labos dzīves brīžos. Tā kā abi esam mūziķi, labāk nekā kāds cits mūsu ģimenē vai draugu lokā saprotam viens otru. Šis darbs ir pretrunu pilns. Mēs stundām varam runāt par mūziku, un tas mūsu izpratnē ir tas pats, kas runāt par dziļām emocijām,” atklāj Kaspars, bet Dzintars teic: “Nav jau tā, ka visu laiku ar Kasparu esam harmoniski draugi. Mēdzam viens otram pateikt visskarbākos vārdus, kad saprotam, ka viens vai otrs rīkojas nepareizi. Šādas patiesības viens otram var pateikt tikai ļoti tuvi cilvēki. Vienkārši paziņas patiesību reti pateiks…” Kāda ir recepte, lai katram no mums būtu vismaz viens cilvēks, par kuru varam teikt: draugs uz mūžu! Kaspars smaidot teic: “Draudzības recepte ir vienkārša – būt patiesam un pieejamam draugam.” Bet Dzintars piebilst: “Nav būtiski tikties bieži, būtiski ir laiku pa laikam bez īpaša iemesla painteresēties – kā draugam iet.”

Kad un kur?

  • 22. februārī plkst. 19.00 Jēkabpils Tautas nams
  • 24. februārī plkst. 15.00 Bauskas Kultūras centrs
  • 1. martā plkst. 19.00 Jūrmalas Kultūras centrs
  • 2. martā plkst. 16.00 Alūksnes Kultūras centrs
  • 3. martā plkst. 15.00 Gulbenes Kultūras centrs
  • 7. martā plkst. 19.00 Jelgavas kultūras nams
  • 8. martā plkst. 19.00 Talsu Tautas nams
  • 9.  martā plkst. 17.00 Liepājas OC Rožu zāle
  • 10. martā plkst. 15.00 Rīgas Latviešu biedrības nams
  • 16. martā plkst. 14.00 Inčukalna Tautas nams
  • 23. martā plkst. 17.00 CATA kultūras nams, Cēsis
  • Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
  • Cena: No EUR 6 līdz 12.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.