Kas “garšo” sejas ādai ziemā? Laiks taukainiem krēmiem un eļļām! 0
Ziemā cilvēki mēdz izskatīties par dažiem gadiem vecāki nekā vasarā. Viens no iemesliem – nepastāvīgo laika apstākļu ietekmē āda straujāk zaudē mitrumu, kļūst sausa, pārklājas ar sārtiem plankumiem vai sāk lobīties.
“Veselības centra 4” skaistuma klīnikas “4. dimensija” dermatoloģe, kosmetoloģe Sandra Vizule uzsver, ka aukstajā gadalaikā var saasināties arī dažādas ādas veselības problēmas, piemēram, rozācija un akne. Tā iemesls ir gan krasās temperatūras svārstības, gan apkures sezona, kas sausina gaisu un veicina ādas sausumu, gan saules trūkums, kura dēļ ādā neveidojas D vitamīns, turklāt ar uzturu pietiekamā daudzumā netiek uzņemti arī citi vitamīni.
Ziemas periodā ieteicams izvēlēties kopšanas krēmus ar blīvāku konsistenci un aktīvākām sastāvdaļām, piemēram, retinolu (A vitamīnu), dažādiem augu ekstraktiem, kā arī hialuronskābi, kas palīdz piesaistīt mitrumu, un omega taukskābēm. Šīs taukskābes lielā daudzumā satur visas dabiskās augu eļļas, piemēram, olīvu, vīnogu kauliņu, kaņepju, linsēklu. Dermatoloģe iesaka mūsu dabiskās aizsargbarjeras ādas stiprināšanai un barošanai izmantot eļļas, kurām nav pievienotas smaržvielas un konservanti. Tās var iegādāties biokosmētikas veikalos.
Ādas kopšanai ziemā piemērotākās ir rīta stundas, pirms āda vēl nav saskārusies ar vēju, lietu vai sniegu. “Krēmu vajag uzklāt apmēram 15 minūtes pirms došanās laukā, lai tas pagūtu iesūkties. Īsi pirms tam lieko krēma kārtiņu ar salveti rūpīgi noņem, lai uz ādas nepaliktu mitrums, kas piesaista aukstumu,” viņa iesaka. Ja ieplānotas pastaigas vai sportiskas aktivitātes svaigā gaisā, kas ilgst vairāk nekā divas stundas, noteikti vajag lietot lūpu balzamu un šī sviesta aizsargkrēmu sejai, kas pasargās no laika apstākļu kaprīzēm.
“Ziemas mēnešos roku ādas aizsargkrēmu var nēsāt līdzi arī somiņā. Ieteicams iegādāties un lietot krēmu, kura sastāvā ir deksopantenols. Roku ādas kopšanai, piemēram, pēc vannas vai dušas, vēlams izmantot arī treknos sviesta tipa ķermeņa krēmus,” iesaka dermatoloģe. Mājas apstākļos rokām var likt eļļas aplikācijas. Ūdens peldē uzsilda jebkuru augu eļļu, uzklāj to roku ādai, pēc tam rokas ietin celofāna maisiņā, uzvelk siltus cimdus un kādu stundu ļauj eļļai iedarboties.
Ja par ieradumu kļuvusi regulāra sejas attīrīšana – pīlings –, mājas apstākļos šīs procedūras jāveic retāk nekā vasarā, piemēram, nevis reizi nedēļā, bet reizi desmit dienās, jo ziemā ādas šūnas lēnāk atjaunojas.
Ziemas periods ir piemērots, lai apmeklētu dermatologu vai kosmetologu un veiktu dažādas ādas atveseļošanas procedūras, piemēram, likvidētu pigmenta plankumus vai paplašinātus zemādas asinsvadus, izdarītu ādas biorevitalizāciju ar dažādiem hialuronskābes preparātiem, piemēram, mezoporāciju, kad šos preparātus ādā ievada ar elektrisko impulsu palīdzību. Šī procedūra ne tikai palīdz atjaunot ādas tonusu un mitruma līmeni, bet arī veicina kolagēna šķiedru veidošanos. Lai nostiprinātu zemādas audu slāni, likvidētu poras un lieko sīko asinsvadu tīklu, kas rada ādas apsārtumu, ieteicamas intensīvās pulsējošās gaismas procedūras.