Publicitātes foto: Bernie Ng

“Laiks dejot” šogad piedāvās eksotisku Āzijas programmu 0

No 7. līdz 11. jūnijam dažādās Rīgas vietās norisināsies ikgadējais starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls “Laiks dejot”, informē sabiedrisko attiecību konsultante Maija Uzula-Petrovska.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Timmas krimināllieta: Jāņa draugiem var draudēt cietumsods, ģimene nav nopratināta; nesakritības ekspertīzē
“Neviens krievs nav uzdrīkstējies to, ko tās “holandiešu salašņas”!” Deputāti pauž sašutumu par Vecrīgā notiekošo 14
Kas jāņem vērā, ja gribi notievēt: 3 sliktākie ēšanas paradumi, kas būtiski bremzē vielmaiņu
Lasīt citas ziņas

Festivāls piedāvās iespēju noskatīties Āzijas mākslinieku izrādes, tā ietvaros notiks arī trīs Latvijas horeogrāfu darbu pirmizrādes, viesmākslinieku vadītas meistarklases un dejas mākslai veltītas diskusijas.

“Laiks dejot 2019” centrā ir Jaunā Āzijas deja (New Asian Dance), ko festivāla mākslinieciskā direktore Olga Žitluhina raksturo kā tradīcijās balstītu, vienlaikus novatorisku un ļoti atšķirīgu: “Šajā reģionā, īpaši Indijā un Šrilankā, ir ļoti spēcīgas dejas tradīcijas. Mākslinieki, kurus varēs redzēt festivālā, neiet pret tradīcijām, bet iet tālāk, izmantojot senās ķermeniskās zināšanas.

CITI ŠOBRĪD LASA
Festivālā būs iespēja redzēt, ka Dienvidāzijas cilvēku ķermeņi kustas citādāk.

Tās ir ļoti smalkas attiecības ar kustību. Patiesā sapratne jau veidojas caur ķermeni, nevis verbāli.”

Rīgā ar savām izrādēm viesosies T.H.E Dance Company un horeogrāfs Kuiks Svī Būns no Singapūras, indiešu horeogrāfs un dejotājs Suržits Nongmeikapams, Ņujorkā dzīvojošā filipīniešu izcelsmes horeogrāfe un dejotāja Mišele Bulē, šrilankiešu māksliniece Venuri Perera, tibetiešu izcelsmes neatkarīgais skatuves mākslinieks Cai Rans Rens Kvings.

Savukārt Ķīnas mākslinieku duets Sjao Ke un Zi Hans, uzturoties rezidencē Latvijā, strādā ar Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas mākslas programmās studentiem, kuri piedalīsies arī izrādē “Chiname”.

Būtiska “Laiks dejot” sastāvdaļa ir Latvijas laikmetīgās dejas prezentācija. Šogad festivāla ietvaros pirmizrādes piedzīvos trīs Latvijas horeogrāfu jaundarbi: Evas Kronbergas un Jāņa Putniņa izrāde “Ideal Fe[male]”, Andra Kačanovska solo darbs “Vientuļais gans” un latviešu/lietuviešu skatuves mākslinieku tandēma Krišjāņa Santa un Ievas Gaurilčikaites iekļaujošās dejas izrāde “Labrys”.

Festivāla programmu papildinās ārvalstu pasniedzēju vadītas meistarklases, dejas improvizācijas džemsesija horeogrāfes un pedagoģes Ilzes Zīriņas vadībā un dejas kritiķes, kuratores un dramaturģes Intas Balodes vadītas diskusijas.

Īpaši bagātīga programma būs svētdien, 9. jūnijā, kad visas dienas garumā būs iespēja piedzīvot laikmetīgo deju.

Diena sāksies ar izrādi “Labrys”, kas sāksies jau plkst. 7 no rīta uz AB dambja brīvā dabā, turpinot ar Konstantīna Čečirko (Latvija) vadīto Tai-dzi cjuaņ un tai-dzi cigun meistarklasi pie debarkadera “Noass” un noslēdzot ar vairākām izrādēm vakarā.

Reklāma
Reklāma

Festivāls “Laiks dejot” aizsācies 1998. gadā kā Latvijas horeogrāfu laikmetīgās dejas izrāžu vakari. Gadu gaitā tas attīstījies par starptautisku festivālu un centrālo Latvijas laikmetīgās dejas notikumu. Festivālā viesojušies dalībnieki no vairāk nekā trīsdesmit valstīm.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.