Laikmetīgā mākslas muzeja metu konkursa finālā septiņas ārvalstu arhitektu komandas 1
Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja (LLMM) metu konkursā piedalīsies septiņas starptautiskas arhitektu komandas, bet Latvijas arhitekti aicināti pieteikties partnerībai līdz šī gada 8. februāra plkst. 12, LA.lv pavēstīja sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Jēgere.
Jēgere atgādināja: lai panāktu iespējami labāko rezultātu, konkursa modelis paredz, ka muzeja arhitektoniskais veidols taps, sadarbojoties ārvalstu un Latvijas arhitektūras birojiem un apvienojot to pieredzes.
Muzeja metu konkursā piedalīsies Adjaye Associates (Lielbritānija), Architects Lahdelma & Mahlamäki (Somija), Caruso St John Architects (Lielbritānija), Henning Larsen Architects (Dānija), Neutelings Riedijk Architects (Nīderlande), Sauerbruch Hutton (Vācija) un wHY (ASV).
LLMM metu konkursa rīkotājs Malkolms Redings, Malcolm Reading Consultants (MRC) valdes priekšsēdētājs, uzsver: “Arhitektu atlasi noteica līdzsvars starp prasmēm, talantu un spējām, kuras apliecina līdz šim īstenotie projekti. Zināšanas un pieredze par laikmetīgās mākslas darbu izstādīšanu bija ļoti būtisks kritērijs, bet tāpat svarīga bija arī pieredze un izpratne par ilgtspējīgu būvniecību, kā arī pieredze jaunas kultūras telpas veidošanā pilsētvidē, jo muzejs Rīgā tiks veidots vēl attīstāmā pilsētas daļā.”
Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonda valdes priekšsēdētājs Romans Surnačovs uzsver, ka ārzemju arhitektiem nolikumā izvirzītā prasība ir piedāvājumu izstrādāt sadarbībā ar Latvijas arhitektiem. “Tā konkursa nolikumā iekļauta ar nolūku nodrošināties, lai metu izstrādē tiek likta lietā gan starptautiskā pieredze muzeju projektēšanā, gan zināšanas par lokālo kontekstu – vietas vēsturi, mākslas vides paradumiem un šejienes muzeju auditorijas mentalitāti, kā arī Rīgas arhitektūras tradīcijām un būvju atbilstību klimatiskajiem apstākļiem. Tas palīdzēs ēkā atspoguļoties muzeja misijai – būt par vietu, kuru raksturo mājīguma un piederības sajūta, vidi, kas kļūs par iecienītu satikšanās vietu, kur gūt iedvesmu, zināšanas un laikmetīgās mākslas rosinātu domātprieku,” piebilst Surnačovs