Foto – Matīss Markovskis

Lai zāģis vienmēr ass. 11 daktera Bebriša ieteikumi laimīgākai dzīvei 0

Zināt visu par kustību

Visvaldis Bebrišs prot pārsteigt, sasmīdināt un šokēt. Tver pasauli aumaļām, par visu priecājas un elpo pilnu krūti. Viņš ir sporta ārsts un kineziologs, palīdz cilvēkiem atveseļoties. Darba plānotājs pierakstīts pilns daudzus mēnešus uz priekšu – cilvēki meklē daktera Bebriša palīdzību. Un vēl dakteris raksta pasakas par to, kā dzīvot veselīgi un gudri.

Reklāma
Reklāma
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
Lasīt citas ziņas

Esmu trīskārtējs kandidāts – medicīnas zinātņu, pedagoģijas zinātņu un sporta meistara kandidāts vieglatlētikā, jaunībā trenējos desmitcīņā. Pēc vidusskolas beigšanas man bija izvēle – turpināt sportot un mācīties Fizkultūras institūtā vai doties uz Tartu Universitāti, lai studētu sporta medicīnu. Izvēlējos plašāko ceļu, devos uz Tartu. Medicīnā esmu jau 39 gadus.

Bet ar augstskolā gūtajām zināšanām vien nepietiek, arī pēc tam visu laiku esmu mācījies. Skolojies pie pirmajām vijolēm Amerikā, Austrālijā, Vācijā, Šveicē, Krievijā un citviet. Smēlies zināšanas psihoterapijā, bioķīmijā, ginekoloģijā, manuālajā terapijā, kinezioloģijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kinezioloģija ir zinātne par kustībām. Kineziologs diagnosticē un ārstē funkcionālus traucējumus organismā, izmantojot muskuļu testēšanu. Tātad esmu visparastākais kustību dakteris. Taču nereti to saprot pārāk šauri, domā, ka kustība saistīta tikai ar muskuļiem, locītavām vai kauliem. Bet vai tad pārtiku košļāt nav kustība? Leikocīti un eritrocīti arī pārvietojas pa asinsvadiem, savukārt pārtika virzās pa zarnu traktu, tiek sagremota un izvadīta laukā. Es pārzinu miesas, gara un emociju kustības.

Man patīk gan Rietumu, gan Austrumu medicīna, abas salieku kopā, vēl pievienoju nanotehnoloģijas un to, kā strādāja mūsu senči. Ārstēšanā ņemu talkā arī augus. Mana vecmāmiņa izmantoja dažādus ārstniecības augus, piemēram, pie pušuma allaž lika ceļmallapu. Es tos iepazīstu arvien dziļāk. Lietišķā, pielietojamā kinezioloģija man palīdz – varu uzzināt, vai konkrēts augs der šim cilvēkam. Īpašā veidā vaicāju, un ķermenis atbild. Ja der, cilvēks atplaukst, bet, ja nav pieņemams, žokļi, muskuļi nevilšus savelkas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.