Foto – LETA

Atbildība 2

Ja tiek pārkāpti šajā likumā un citos normatīvajos aktos noteiktie pirotehnisko izstrādājumu aprites noteikumi, personu sauc pie atbildības likumā noteiktajā kārtībā. Piemēram, atbildība pēc Krimināllikuma 186. panta var iestāties par svešas mantas iznīcināšanu vai bojāšanu aiz neuzmanības, nevērīgi rīkojoties ar uguni vai citādā vispārbīstamā veidā, nemaz nerunājot par gadījumiem, ja uguņošanas dēļ kāds ir cietis, jo atbilstīgi Krimināllikuma 131. pantam atbildība var iestāties par smaga vai vidēja smaguma miesas bojājuma nodarīšanu aiz neuzmanības.

Reklāma
Reklāma
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 181. pantā paredzēta atbildība par uguņošanas ierīces vai skatuves pirotehniskā izstrādājuma aprites noteikumu pārkāpšanu – naudas sods fiziskajām personām no 35 līdz 350 eiro, konfiscējot pārkāpuma priekšmetus vai bez konfiskācijas.

SVARĪGI

Pirotehniskos izstrādājumus aizliegts izmantot, ja tie apdraud cilvēka dzīvību, veselību, mantu vai var nodarīt kaitējumu videi, kā arī alkoholisko dzērienu, narkotisko vai citu apreibinošo vielu iespaidā.

KONSULTĒJUSI JURISTE KRISTĪNE KRĒSLIŅA

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.