Lai veicinātu uzņēmējdarbību, nepieciešama sadarbība starp pašvaldību, valsti un uzņēmumiem 11

Kā liecina statistikas dati, 2023. gadā Rīgā bija 76 tūkstoši aktīvo uzņēmumu, savukārt Pierīgā – 23 tūkstoši. Lai veicinātu turpmāku reģiona izaugsmi, Rīgas plānošanas reģiona projekta “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Rīgas plānošanas reģionā/Support RPR-Vest” ietvaros aizvadīta konference par uzņēmējdarbības atbalsta pasākumiem ilgtspējīgas ekonomikas attīstībā.

Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Kā konferences laikā uzsvēra Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Edvards Ratnieks, sadarbība starp visām iesaistītajām pusēm un atbalsts jaunajiem uzņēmumiem ir viens no veidiem, kā veicināt reģiona attīstību. “Uzņēmējdarbība spēj virzīt uz priekšu gan valsti, gan pašvaldību un palīdz mums kļūt labākiem. Tāpēc sinerģija starp valsti, pašvaldību un uzņēmējiem ir īpaši nozīmīga. Turklāt, nevaram aizmirst arī par jauniešiem un jaunajiem uzņēmējiem. Mūsu jaunatne spēj radīt jaunas idejas, tāpēc interese par uzņēmējdarbību jāsāk radīt jau skolā. Jo lielāku atbalstu sniegsim, jo vairāk jaunu uzņēmumu izveidosies, jo lielāks būs ieguvums mums visiem,” stāsta Edvards Ratnieks.

Atbalsts un savstarpējā sadarbība bija atziņa, kas izskanēja vairākās prezentācijās un ko izcēla vairāki eksperti. To skaitā Heidi Bjonnes Larsena (Heidi Bjønnes Larsen), Vestlannes reģionālā līmeņa pašvaldības Inovāciju infrastruktūras nodaļas vadītāja, runājot par projekta “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Rīgas plānošanas reģionā/Support RPR-Vest” norisi un sadarbību starp Rīgas plānošanas reģionu un Vestlannes reģionālo pašvaldību Norvēģijā. “Projekta ietvaros mums bija iespēja organizēt vairākus pieredzes apmaiņas braucienus, esam mācījušies daudz jauna viens no otra. Pasaule mainās strauji, tāpēc pašlaik starptautiskā sadarbība ir vajadzīga vairāk nekā jebkad agrāk. Mums ir jāiepazīst vienam otru un jāsadarbojas,” uzsver eksperte.

CITI ŠOBRĪD LASA

Projektā, kura ietvaros norisinājās konference, tika rīkoti dažādi pasākumi vairāku gadu garumā. Tika organizētas apmācības jaunajiem uzņēmējiem, nevalstiskajām organizācijām, reģiona pašvaldību pārstāvjiem un mentoringa programma jauniešiem. Atskatoties uz projekta laikā paveikto, Līna Marta Sarma, jauniešu biedrības ‘The Raccoon” valdes locekle, stāsta, ka nepieciešams strādāt pie tā, lai jaunieši ir informēti par uzņēmējdarbību un inovācijām Latvijā. “Ja mēs vēlamies iesaistīt jauniešus uzņēmējdarbībā, redzēt viņus dažādās profesijās, amatos, vispirms nepieciešams viņus informēt par to, kādi uzņēmumi darbojas Latvijā, kādas inovācijas pie mums radītas. Jāpievērš uzmanība ne tikai uzņēmējdarbības veicināšanai, bet arī izpratnei par zinātni, tehnoloģijām, dažādām nozarēm, lai jaunieši varētu nonākt līdz radošai domāšanai un jaunām idejām,” skaidro Līna Marta Sarma.

Projekts “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Rīgas plānošanas reģionā” / ”Support RPR-VEST” ir daļa no Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021. gada perioda programmas ,,Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”. Kopējais projekta budžets ir 711 014 eiro, atbalsta apmērs no EEZ grantu finansējuma ir 85%.  Projekta laikā tiks stiprināta Rīgas plānošanas reģiona uzņēmējdarbības centra un pašvaldību kapacitāte, veicināta reģionālā atpazīstamība, īstenots reģionālo jauniešu uzņēmējdarbības mentorings, kā arī sniegts atbalsts nodarbinātības un konkurētspējas palielināšanai, īstenojot reģionam specifiskas aktivitātes. Projekta partneri ir Rīgas plānošanas reģions un Vestlannes reģionālā pašvaldība (Norvēģija).

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.