Kā apģērbt 0
Vissvarīgākais – censties mazuli nesaģērbt par daudz, netuntulēt. Pediatre Guna Deksne pārlieku vīstīšanu uzskata par lielu problēmu. “Ārā padmsit grādu, bet, skat, ir bērni ar divām biezām cepurēm! Arī vējš pie mums ir ļoti mistisks. Šķiet, tādu vēju nav nekur citur pasaulē: tie izpūš cauri drēbēm un ratiņiem, kaut ko var iepūst ausīs un tamlīdzīgi,” ārste pajoko par pārspīlētajām rūpēm, bērnus vedot laukā. “Pēc tam vecāki brīnās, ka mazie bieži slimo, un jautā, kā lai stiprina imūnsistēmu.”
Ja mazuli saģērbj pārāk silti, viņš sasvīst un kļūst atvērtāks slimībām – tad kaitīgs ir gan vējš, gan aukstums (vējš nav vēlams arī iesnainam bērnam). “Labāk uzvilkt kādu apģērba gabalu par maz, nevis par daudz. Protams, nevajag arī mazo nosaldēt!” Arī šajā ziņā vecākiem jācenšas izjust, kā mazais jūtas. Ja mazulis piedzimis noteiktajā laikā un labi pieņemas svarā, nav vajadzīga tāda pati drēbju kārta kā bērniņam, kurš piedzimis priekšlaikus un sver mazāk, nekā vajadzētu.
Bērna apģērbam jābūt vienkāršam, brīvam un ērtam – nevajadzētu iegādāties drēbes, kas jāvelk pāri galvai, kam ir daudz podziņu, lentīšu, spiedpogu, kā arī tādus, kas sašūti no daudzām detaļām un tāpēc tiem ir daudz vīļu.
Kā uzvilkt un nomainīt autiņbiksītes. Autiņbiksītēm jābūt atbilstoša lieluma, lai tās varētu ērti uzvilkt un mazais nejustos saspiests. Aizlīmējot klipšus, rokām jābūt sausām, uz tām nedrīkst būt eļļa, citādi lipīgā daļa vairs nelips.