Foto – Shutterstock.com

Lai vecāki ar zīdaini nejūtas kā iebiedēti skolnieki! Pediatres Gunas Deksnes ieteikumi vecākiem 0

Pret kopšanu jāizturas dabiskāk

Līdz ar jauna ģimenes locekļa ienākšanu ģimenē, īpaši, ja tas ir pirmais bērns, vecākiem jāapgūst daudz jaunu prasmju un iemaņu. Nav brīnums, ka jaunie tēti un mammas dažkārt apjūk un nobīstas – kā tik mazu cilvēciņu pacelt, kā turēt, kā saģērbt un vannot? Pediatre Guna Deksne vedina ieklausīties intuīcijā, darbojoties ar mazuli, bet neskaidrās situācijās nekavēties lūgt padomu ārstam.

Reklāma
Reklāma
Pirka viesnīcas Horvātijā… Ukrainā gaismā nācis armijas pārtikas iepirkuma skandāls, kur shēmas realizētāji piesavinājušies 18 miljonus ASV dolāru 24
Mājas
10 ēdieni, kurus nekad nedrīkst dot kaķiem — jūs būsiet pārsteigti
Veselam
Brīdina par paracetamolu: pasaulē visizplatītākajam pretsāpju līdzeklim atklāta savāda blakusparādība
Lasīt citas ziņas

Lai pierastu pie bērniņa, vecākiem ar viņu daudz jānodarbojas. Parasti apjukums ir tikai pašā sākumā, un jau pēc neilga laika gan tēvi, gan mātes veikli tiek ar visu galā – arī bez konsultēšanās ar speciālistiem vai īpašiem kursiem, kuros rāda, kā ar bēbīti apieties. “Manuprāt, dažādas pareizās metodes, ko māca – kā pareizi, kā nav pareizi –, vecākus drīzāk iebiedē kā skolēnus, liek justies tā, ka viņi, visticamāk, kaut ko izdarīs nepareizi.
Sākumā var gadīties, ka kaut kas notiek ačgārni, bet drīz vien viss ieiet pareizā gultnē. Uzskatu, ka pret bērna kopšanu jāizturas dabiskāk. Gadu simtiem taču nebija nekādu babotu, māte ņēma savu mīļo bērniņu uz rokām tā, kā juta, – lai labi būtu gan pašai, gan mazajam. Šajā ziņā jāklausa gan intuīcijai, gan jāņem vērā tas, ko ārsts iesaka un ierāda, pirmo reizi apskatot mazuli. Taču vecākiem nevajag kļūt par burta kalpiem un visos sīkumos ievērot dažādus priekšrakstus. Bērna kopšanas metodes mainās: to, ko agrāk uzskatīja par pareizu, šodien vairs neatzīst, bet vēl pēc kāda laika atkal domās pavisam citādi.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.