Izstrādājot Ķemeru nacionālā parka dabas aizsardzības plānu, veiks ne tikai biotopu inventarizāciju un kartēšanu, bet arī izvērtēs īpaši vērtīgās ainavas un publiski pieejamos skatu punktus.
Izstrādājot Ķemeru nacionālā parka dabas aizsardzības plānu, veiks ne tikai biotopu inventarizāciju un kartēšanu, bet arī izvērtēs īpaši vērtīgās ainavas un publiski pieejamos skatu punktus.
Foto – Timurs Subhankulovs

Jāinformē zemes īpašnieki 1

Pirms biotopu inventarizācijas uzsākšanas vairāk nekā 25 tūkstoši zemes īpašnieku saņems vēstules, ar kurām tos informēs arī par dabas aizsardzības plāna izstrādes sākšanu. “Tiklīdz mēs zināsim darba izpildītājus un noslēgsim līgumus par dabas aizsardzības plānu izstrādi, īpašniekus par to rakstiski informēsim,” piebilda G. Strode.

GNP teritorijā zeme pieder 6240 īpašniekiem, ĶNP – 3128, bet Lubāna mitrājā – 396.

Plānu rakstītājus meklē konkursā

Dabas aizsardzības plāna izstrādei ĶNP plānots atvēlēt līdz 165 tūkst. eiro, GNP – 207 tūkst. eiro, bet dabas liegumam “Lubāna mitrājs” – 248 tūkst. eiro. Pagaidām vēl nav zināms, kas izstrādās jaunos dabas aizsardzības plānus. Līdz 3. aprīlim visas ieinteresētās organizācijas var iesniegt savus piedāvājumus Dabas pārvaldes organizētajā atklātajā konkursā.

Latvijā: četri nacionālie parki

* Latvijā ir četri nacionālie parki un 261 dabas liegums.

* Pirmais un vecākais – Gaujas nacionālais parks – izveidots pirms 44 gadiem.

* Ķemeru nacionālais parks dibināts pirms 20 gadiem, lai aizsargātu minerālūdeņu un ārstniecisko dūņu veidošanās apvidu.

* Lubāna mitrāja dabas liegums izveidots pirms astoņiem gadiem. Latvijas lielākais ezers ir viena no labākajām ligzdošanas vietām daudzām Eiropā aizsargājamām putnu sugām.

AVOTS: Dabas aizsardzības pārvalde

Reklāma
Reklāma
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.