Vai ir pārliecība, ka plūdos cietušie saņems atbalstu? 0
Monvids Švarcs, Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs:
“Man īstas pārliecības nav, jo patiesībā atbalstam jābūt tādam, lai cilvēki tiktu ārā no bedres, kurā viņi iekrituši gan lielo lietavu, gan plūdu dēļ. No otras puses, mums arī jāuzmanās, lai krīzes situāciju savtīgos nolūkos neizmantotu negodīgie zaudējumu uzskrūvētāji. Katra saimniecība jāapseko individuāli, stāvoklis jānovērtē profesionāli. Cilvēki ātrāk grib tikt pie skaidrības, ko īsti saņems. Iepriecina, ka zemnieki paši piedāvā savu tehniku ceļu sakārtošanai, vēl jo vairāk tāpēc, ka klāt 1. septembris – bērniem jātiek uz skolu.”
Andris Vaivods, Līvānu novada domes priekšsēdētājs:
“Gan premjers, gan ministri, tiekoties ar lietavu un plūdu skarto novadu vadītājiem, ļoti labi saprata pašvaldību vēlmes un priekšlikumus atbalsta sniegšanai traģēdijā cietušajiem. Tomēr man ir šaubas, vai koalīcijas partneri patiešām izprot stāvokļa nopietnību un vai galu galā katrs lietavu un plūdu nežēlīgi skartais saņems nepieciešamo atbalstu. Mūsu novadā Dubna izgāja no krastiem, plūdi lielāki nekā pavasarī, vienā pašā Rožupes pagastā cietušas vairāk nekā 100 saimniecības. Bažīties liek tas, ka galvenokārt tiek runāts par ceļiem un graudaugiem, bet neviens nepasaka, ko darīt ar dzīviem lopiņiem, kam ganības zem ūdens un jau tagad jātērē ziemai domātais siens. Sociālā spriedze pieaugs katrā ģimenē, jo pagalam arī piemājas saimniecībās izaugušais – kartupeļi, burkāni, bietes.”
Ināra Silicka, Kārsavas novada domes priekšsēdētāja:
“Pagaidām vēl ticam valstij, ministrs Gerharda kungs apsolīja avansa maksājumus tūlīt, jo mūsu pašvaldības infrastruktūras objektiem vien nodarītie zaudējumi sniedzas līdz 200 tūkstošiem eiro, pašvaldībai tie jāsedz 30% apmērā, bet mums tādas naudas nav. Rīgā jāņem vērā, ka cieta ne tikai zemnieki, arī visi citi, pensionārus ieskaitot.”