Tērbatas iela atvērta gājējiem

Lai Tērbatas ielā vasaras karstumā “neizceptos”, par pusmiljonu eiro veidos “zaļās” sienas un jumtus, un lietusdārzus 77

Lai mazinātu karstuma ietekmi, Rīgā, Tērbatas ielā par vairāk nekā pusmiljonu eiro plāno veidot zaļās sienas, jumtus un lietusdārzus, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Lasīt citas ziņas

Pilsētas attīstības departaments plāno īstenot projektu, Tērbatas ielā ierīkojot ar dažādiem augiem pārklātas sienas un jumtus, kā arī ierīkojot lietusdārzus, lai karstajās vasaras dienās dotu iespēju iedzīvotājiem atveldzēties.

Zaļos risinājumus plānots ieviest līdz 2024.gadam

CITI ŠOBRĪD LASA

Pašlaik projektā tiek veikta zaļās infrastruktūras kartēšana ar mērķi apzināt, kurās galvaspilsētas apkaimēs tā nepieciešama visvairāk. Tiek vērtēts arī, kādi zaļās infrastruktūras risinājumi būtu piemērotākie, lai pielāgotu pilsētu klimata pārmaiņām.

Tērbatas iela ir viena no ar transportu un gājēju noslogotākajām ielām, taču tajā trūkst koku, apstādījumu un citu zaļo elementu, kas ļautu pilsētas iedzīvotājiem atveldzēties karstajās vasaras dienās,

bet pašai teritorijai – pielāgoties klimata pārmaiņām, padarot to pievilcīgāku dzīvošanai, uzņēmējdarbībai un tūrismam, norāda pašvaldībā.

Karstajās vasaras dienās Rīgas centrā, arī Tērbatas ielā, bieži gaisa temperatūra esot pat par desmit grādiem augstāka nekā pārējā Rīgā, jo centru caurvij betona ēkas, kur zaļo zonu praktiski nav.

Projekta mērķis ir pārbaudīt inovatīvus risinājumus, kas ne tikai palīdz pielāgoties klimata pārmaiņām, bet arī rada pievilcīgāku pilsētvidi.

Zaļās infrastruktūras risinājumi esot populāri daudzviet pasaulē, īpaši Ņujorkā, kur Bruklinā izvietots pasaulē lielākais publiski pieejamais jumta dārzs, arvien lielāku popularitāti gūst vertikālie dārzi pie ēku ārsienām, bet lietus dārzi veiksmīgi savāc un izmanto sanesto lietus ūdeni, tā pasargājot teritorijas no aplūšanas.

Kā aģentūra LETA noskaidroja Rīgas domē, projekta kopējās izmaksas ir 532 133 eiro. No tiem 60% tiek finansēti no “LIFE” programmas, 30% ir nacionālais finansējums, savukārt pašvaldība sedz 10% projekta izmaksu.

Tērbatas iela pieder cilvēkiem (16.07.20)

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.