Lai sunim tīras ausis un zobi 0
Kā sunim pareizi tīrīt ausis? Kuri līdzekļi šim nolūkam ieteicami? Vai jātīra zobi, vai arī pietiek, ja regulāri dod speciālos kārumus, kas notīra zobakmeni? BAIBA ZAUBĒ
Ausu tīrīšanai jālieto speciāli šim nolūkam paredzēti līdzekļi. – Tīrot ausis ar nepiemērotu līdzekli, piemēram, ūdeni, ūdeņraža pārskābi, auss kanāls tiek kairināts un ir lielāka iespēja izveidoties iekaisumam, – skaidro Olaines veterinārā centra “All4pets” veterinārārste Santa Zirnīte. Ar tīrāmajā šķidrumā samērcētu vates piciņu tīra tikai auss redzamo daļu, bet auss kanālu – vienīgi gadījumā, ja veterinārārsts iesaka un parāda, kā tas darāms. Tīra ne biežāk kā reizi nedēļā vai pāris nedēļās. Ja izdalījumi ir bieži un daudz, ar nepatīkamu smaku vai strutām, nekavējoties jāapmeklē veterinārārsts.
Normāla auss gļotāda ir rozā krāsā. Pie veterinārārsta jādodas, ja gļotāda ir sarkana, uztūkusi, sāpīga vai ja ir neparastas krāsas un smakas izdalījumi. Ja suns bieži purina galvu, tas var liecināt gan par ausu iekaisumiem, gan par neiroloģiskām saslimšanām.
Dzīvnieka mutes dobums jākopj regulāri, turklāt aizvien vairāk problēmu rodas tieši jauniem dzīvniekiem. Šim nolūkam pieejami dažādi līdzekļi, sākot no zobu pastām un birstītēm un beidzot ar sprejiem un pulverīšiem, kas uzlabo mutes dobuma pH un novērš aplikumu. Piemēram, ja tālos laukos tie nav pieejami, ieteicams sunim regulāri dot kaut ko grauzt, jo tad aplikums vismaz daļēji tiek mehāniski notīrīts. Zobakmeni pilnībā var noņemt tikai ar speciālu ultraskaņas ierīci vai ar instrumentiem, bet graužamie kauliņi nelīdzēs. Lai noskaidrotu piemērotāko metodi, jāapmeklē veterinārārsts, kas novērtēs dzīvnieka mutes dobuma stāvokli.