Lai stikli un spoguļi mirdzētu… Kurš līdzeklis ir visefektīvākais 0
“Dzīvoju pirmajā stāvā, logi vērsti uz ielu, tāpēc bieži jātīra. Veikalos ir visdažādākie stikla un spoguļu tīrīšanas līdzekļi, bet piedāvājums ir tik liels, ka nezinu, ko labāk izvēlēties, lai rezultāts būtu efektīvāks. Varbūt ieteiksiet arī kādu līdzekli palodžu tīrīšanai?” RITMA Jēkabpilī
Pirms ķerties pie stikla rūšu mazgāšanas, jātiek galā ar loga rāmjiem un palodzēm. Šim nolūkam var izmantot, piemēram, universālo tīrīšanas līdzekli Seal Multi Cleaner, kas paredzēts metāla, plastikāta, krāsotu sienu, flīžu un citu virsmu tīrīšanai. Plastikāta palodzēm derēs Ajax Baking Soda Orange-Lemon (nav nepieciešama skalošana, piemīt patīkams aromāts), virsmu tīrīšanas krēms Cif Lac Cream vai kāds cits neitrāls šķidrums.
Savukārt rūšu spodrināšanai lieti noderēs labi pazīstamie izsmidzināmie stiklu tīrīšanas līdzekļi Ajax Antistatic vai Clin Antifog, vai kāds cits, piemēram, universālais stiklu tīrītājs Drizzle Blue ar smidzinātāju. Šim līdzeklim ir prettraipu efekts, tas piemērots ne vien logu, bet arī spoguļu, lamināta, keramikas, metāla, tāpat lakotu virsmu tīrīšanai. Ar tā palīdzību iespējams veiksmīgi atbrīvoties no flomāsteru, pildspalvu un tauku atstātām pēdām. Efektīvs līdzeklis stikla virsmu un spoguļu tīrīšanai ir Flore Glasklar. Tas notīra tauku paliekas, pirkstu atstātos nospiedumus un kukaiņu pēdas, sodrējus un citus netīrumus, turklāt rada antistatisku efektu.
Logu mazgāšanu nevajadzētu sākt acumirklī pēc tīrīšanas līdzekļa uzpūšanas stiklam, bet ļaut putām kādu brīdi iedarboties uz netīrumiem, lai tie atmaigtu un būtu vieglāk notīrāmi. Tad seko stikla pulēšana. Ja rūts ir ļoti netīra, tīrīšanas līdzeklis jāuzpūš vēlreiz, tikai plānākā kārtiņā.
No zaļajiem, videi draudzīgajiem produktiem var ieteikt E.D.L. – līdzekli stikla tīrīšanai, kas ražots no augu un minerālu izejvielām, nevis no naftas. Ja negribas izmantot sadzīves ķīmijas līdzekļus, var iegādāties mazgājošās salvetes Cello Percenta. To principiālā atšķirība no parastajām drāniņām ir tāda, ka salvetes skalojot atdod pilnīgi visus netīrumus ūdenim.
Mājsaimnieces noteikti ir pieredzējušas, ka ir grūti tikt galā ar tvaika nosūcēju – kaut arī tīra un pulē, nevar panākt, lai šis virtuves aprīkojums mirdzētu kā jauns. Ja tvaika nosūcējs ir ražots no nerūsējošā tērauda, tas vispirms jāattauko, izmantojot kādu no trauku vai virsmu mazgāšanas līdzekļiem (piemēram, kādu no vācu koncerna “Kiehl” ražojumiem), bet pēc tam jāapstrādā ar eļļu vai pieniņu, kas paredzēts nerūsējošā tērauda spodrināšanai (piemēram, Tanet).