Tautas līdzekļi – vai iedarbīgi? 0
› Citronskābe un citrona sula. No citrona izspiež sulu vai arī ņem pustējkaroti citronskābes, atšķaida ar divām tējkarotēm ūdens, iemērc lupatiņu un rūpīgi nopulē priekšmetu. Ļoti labi notīra virsmu, viss spīd un laistās, nav ilgi jāberž, rezultāts redzams pēc 5–10 sekundēm. Zaļais apsūbējums gan ir mazliet jāpaberž. Ja priekšmets nav stipri apsūbējis, var netērēt laiku, spiežot citrona sulu, – notīra ar biezāku citrona šķēlīti un pēc tam noskalo ar ūdeni.
› Etiķis. Uzvelk cimdus, iemērc lupatiņu etiķī un notīra priekšmetu – tikpat labi kā ar citrona sulu un citronskābi. Daudzu stipro tīrīšanas līdzekļu sastāvā ir etiķis, tas ideāli likvidē kaļķakmens nosēdumus vannas istabā un virtuvē, virsmu padarot īpaši spīdīgu. Turklāt nekādas beršanas, tikai jāļauj desmit sekundes etiķim atrasties uz konkrētās virsmas. Arī zaļos plankumus likvidēja. Ja vēlas, lai ideāli spīdētu arī virsmas, kur ar lupatiņu nevar piekļūt (piemēram, vāzes iekšpuse), uzvāra etiķūdeni un ieliek tajā priekšmetu, pēc tam izņem, noskalo un nosusina. Spīd un laistās, tikai jābūt labai ventilācijai, citādi māja nelabi ož.
› Kečups. Lai cik dīvaini, bet arī kečups ir gana skābs līdzeklis un tiek galā ar nosūbējušu vara, misiņa vai bronzas trauku. Tas nav tik efektīvs kā citronskābe vai etiķis, virsmu vajadzēja mazliet paberzt ar lupatiņu, bet nevar teikt, ka neder. Ar zaļajiem plankumiem gan kečups netika galā.