Lai slēpošana rada prieku, nevis traumas. 8 instruktoru padomi 0
Apģērbs
Foto – LETA
Ziema mūs beidzot ir aplaimojusi ar aukstumu un nedaudz sniega, un cerams – tas nav uz īsu brīdi. Ja vēl ieslēdz sniega pūtējus, tad ar slēpēm var laisties no kalna un izbaudīt ziemas priekus. Kā pareizi sagatavoties, lai šī jaunā nodarbe nebeigtos slimnīcā ar ieģipsētu kāju, padomus sniedz “Kaķīškalna” slēpošanas instruktori Ginta un Raimonds Kleinbergi.
Visbiežākā kļūda, kuru pieļauj iesācēji, ir nepareiza apģērba izvēle. Slēpošanas trasē ļaudis bieži vien ierodas džinsa auduma biksēs, vilnas zeķēs, adītās cepurēs un vilnas dūraiņos. Džinsi neder, jo, saskaroties ar sniegu, ātri samirkst un tās vietas ātri sāk salt. Tas pats attiecas uz vilnas cimdiem. Cepures neiesaka izmantot vienkārša iemesla dēļ – tās krīt nost un ausis sapūš vējš. Adītās zeķēs ātri svīst kājas, bet biezas zeķes slēpošanas zābakos var noberzt pēdas.
Ieteicams izvēlēties bikses un jaku, kas paredzēta ziemas apstākļiem. Vislabāk, ja biksēm ir augstā josta un jaka beidzas zem jostas vietas (līdz gurniem). Adītas cepures vietā labāk izvēlēties ķiveri – tā gan sildīs, gan nekritīs nost un sargās no traumām. Arī cimdus vislabāk izvēlēties, speciāli ražotus slēpošanai – tie nesamirks un būs silti. Un arī zeķes vajadzētu izvēlēties speciāli slēpošanai, jo tās ir plānas, kājas tajās nesvīst un nesalst. Tās arī lieliski pieguļ kājai un neberž.