Foto-LETA

Lai skābekļa baloni nepārvērstos par mīnām 0

Vai jūsu vadītajā slimnīcā skābekļa baloni ir novietoti pacientu un mediķu dzīvībai drošā vietā?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Egija Širova, 
Ziemeļkurzemes slimnīcas valdes priekšsēdētāja:

“Jau četrus gadus Ventspils slimnīcā izmantojam sašķidrināto gāzi, kuru glabājam vienā lielā tvertnē ārpus slimnīcas. Tvertne ir iežogota, un pie tās novietoti mazāki sašķidrinātās gāzes baloni kā rezerves variants, ja ar tvertni kas notiek. Mēs aprēķinājām, ka šis ir lētāks variants, nekā turēt parastos skābekļa balonus. Firma “AGA”, kas slimnīcu nodrošina ar skābekli, tvertni kontrolē automātiskā režīmā, tas dod iespēju operatīvi reaģēt, ja kaut kas nav kārtībā.”

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Maruta Kauliņa, 
Alūksnes slimnīcas valdes priekšsēdētāja:

“Ārpus slimnīcas esam iekārtojuši nožogotu vietu, kur glabājam parastos skābekļa balonus. Firma “AGA”, kas slimnīcai piegādā skābekli, ir pārliecinājusies, ka baloni tiek glabāti atbilstoši tehniskajiem noteikumiem. Alūksnes slimnīca labprāt pārietu uz sašķidrināto gāzi, diemžēl tik lielus finansiālos ieguldījumus mēs nevaram atļauties.”

 

Dzintra Ratkeviča, 
Tukuma slimnīcas valdes priekšsēdētāja:

“Slimnīcai ir parastie skābekļa baloni, kas novietoti netālu no ķirurģijas korpusa speciālā būvē. Mēs neturam liekas skābekļa rezerves – katru nedēļu “AGA “speciālisti uzpilda balonus. Par tehnisko drošību atbild divi speciālisti, kurus algo slimnīca. Kopīgi pārrunājām traģiskos notikumus Stradiņa slimnīcā un secinājām, ka tur, visticamāk, kaut kas nav bijis kārtībā ar drošības noteikumiem. Esam diskutējuši par parasto balonu aizstāšanu ar sašķidrinātās gāzes tvertni, tomēr secinājām, ka tas slimnīcai ir par dārgu, jo mums nav tik lielas pacientu plūsmas.”

 

Juris Vidiņš, 
Viļānu slimnīcas valdes priekšsēdētājs:

“Skābekļa balonus jau sen glabājam pagalmā dzelzs kastē. Slimnīcā strādā administrators, kas atbild par to drošību.”

 

Inta Vaivode, 
Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja:

“Sašķidrinātā skābekļa tvertne atrodas ārpus slimnīcas teritorijas nožogojumā. Slimnīcā strādā drošības tehnikas inženieris, ugunsdrošības inženieris, kā arī speciālists saimnieciskajos jautājumos. Viņi tad arī atbild, lai skābeklis neaizdegtos un nesprāgtu. Arī medicīnas personāls ir saņēmis visu informāciju, kas nepieciešama, darbojoties ar skābekli.”

Reklāma
Reklāma

 

Egons Liepiņš, 
Jūrmalas slimnīcas valdes priekšsēdētājs:

“Jūrmalas slimnīcā jau sen ir uzstādīta tvertne ar sašķidrināto skābekli, kas atrodas ārpus ārstniecības korpusa. Skābekli pa sadales tīklu nogādā stacionārā. Firma, kas pilda skābekli tvertnē, rūpējas par tehnisko drošību. Svarīgi, lai nerastos nekādas tehniskas problēmas ar skābekļa piegādi stacionārā, tāpēc slimnīca ir noslēgusi līgumu ar vēl vienu firmu, kas rūpējas, lai nenotiktu avārijas.

Slimnīcā esam pārrunājuši nelaimi Stradiņa slimnīcā. Visticamāk, ka tās cēlonis bija nejauša sakritība, jo man ļoti grūti iedomāties, ka cilvēki, kas darbojas ar skābekli un atbild par tā uzglabāšanu, nezinātu, kādi drošības noteikumi jāievēro. Mūsu slimnīcā to zina pat katrs sanitārs.”

 

Bruno Kokars, 
Madonas slimnīcas valdes priekšsēdētājs:

“Skābekli glabājam lielā cisternā trīsdesmit metrus no slimnīcas ēkām. Cisternu uzstādījuši skābekļa piegādātāji, kuriem slimnīca maksā nomas maksu. Pa pazemes tīklu skābeklis tiek piegādāts slimnīcas nodaļām. Slimnīcai tas nemaksā dārgi, un tas noteikti nebūtu dārgi arī Stradiņiem, kas no valsts saņem miljonus.

Kad slimnīcai bija gāzveida, nevis sašķidrinātais skābeklis, mocījāmies ar baloniem – tie bija jāmaina katru nedēļu, bet tagad vairs nekādu grūtību.”

Fakti

* Šogad pavasarī VUGD inspektori pārbaudīja 70 slimnīcas.

* Tika konstatēts, ka četrās slimnīcās nav sagatavota atbildīgā persona par ugunsdrošību, piecās ir neatbilstošs nodrošinājums ar ugunsdzēsības aparātiem un inventāru. Piecās slimnīcās darba kārtībā nebija stacionārā ugunsdzēsības sistēma, astoņās nebija veikti elektroinstalācijas pretestības mērījumi, četrās darba kārtībā nebija iekšējā ugunsdzēsības apgāde.

AVOTS: LETA

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.