Lai sejas ovāls – ovāls! Vingrojumi sejai 0
Ar gadiem āda zaudē elastību un muskuļi – tonusu, tādēļ seja gravitācijas spēka ietekmē it kā sašļūk uz leju. Veidojas tā dēvētie buldoga vaidziņi, noslīd lūpu kaktiņi un padziļinās deguna – mutes ieloces. Bet gribētos atgūt tādas sejas aprises kā jaunībā.
Īpaši izteikta vaigu noslīdēšana visbiežāk vērojama cilvēkiem ar lieko svaru. Sejas un kakla daļā sakrājušies tauciņi ir papildu smagums, kas muskuļiem jātur. Taču gadi nesaudzē nevienu.
Ja sejas kontūras izplūdušas, krēms ar liftinga efektu vairs nelīdzēs, skaidro kosmētiķe Ērika Zirne. Virspusējas iedarbības līdzeklis gan savelk ādu, izveidojot uz tās plānu plēvīti. Izlīdzinās sīkās grumbiņas, āda kļūst tvirtāka. Efekts ir tūlītējs, taču īslaicīgs – nereti izzūd jau pēc pāris stundām. Savukārt dziļas iedarbības krēms veicina ādas elastību uzturošo vielu – elastīna un kolagēna – sintēzi. Rezultāts, proti, gludāka un vingrāka āda, ir redzams pēc pāris mēnešu lietošanas kursa, toties ir noturīgs. Tomēr sejas ovāla noslīdēšanas galvenais iemesls slēpjas daudz dziļāk – tie ir atslābušie muskuļi.
Par skaistu sejas lejasdaļas kontūru ir atbildīgi košanas muskuļi. Uzliekot plaukstu sejas sānos virs žokļa locītavas un pāris reizes cieši sakožot zobus, var sajust, kā tie darbojas.
Ovālu var koriģēt ar plastiskās operācijas palīdzību, taču līdzīgu rezultātu iespējams iegūt, neizmantojot skalpeli un neizejot no mājām. Pat neiztērējot ne santīma – ar sejas fitnesa palīdzību. Lai atgūtu un saglabātu skaistu sejas ovālu, ar to jānodarbojas regulāri, vēlams – ik dienu, un visa mūža garumā. Labā ziņa – sejas muskuļi ir smalkāki nekā, piemēram, vidukļa un tos iespējams nostiprināt ātrāk. Vingrojumus ieteicams veikt pie spoguļa.
Skaties vingrojumus FOTOGRĀFIJĀS šeit.
Plaši virinām muti
Lēnām atver apakšējo žokli uz leju, cik zemu var, bet ne tik tālu, lai justu sāpes vai diskomfortu. Augšžoklis nekustas. Atver un aizver 20 reizes.
Neļaujam haizivij aizcirst zobus
Atver muti. Vienas rokas īkšķa spilventiņu novieto zem augšžokļa priekšzobiem, bet otras vidējā un rādītājpirksta galu – virs apakšējiem priekšzobiem. Cenšas aizvērt muti, bet ar pirkstiem pretojas, neļaujot sev to izdarīt. Žokļi neizkustas no vietas, bet pirkstu radītās pretestības dēļ abos jūtams sasprindzinājums. Iztur, kamēr izskaita līdz 10, tad atslābinās. Atkārto 8 reizes. Beigās jābūt sajūtai, it kā apakšžoklis būtu kļuvis vieglāks, jo vingrojums ne vien palīdz trenēt, bet arī lieliski atslābina košļāšanas muskuļus, mazina to saspringumu.
Dzenājam ūdeni
Piepūš vaigus un iedomājas, ka mutē esošais gaiss ir ūdens. Pārvieto to no viena vaiga uz otru. Atkārto 10 reizes. Tad tikpat reizes virza ūdeni pa muti sākumā pulksteņrādītāja, pēc tam pretējā virzienā.
Cenšamies piepūst vaigus
Priekšā savieno apakšdelmus un ar plaukstām aptver vaigus tā, lai pirkstgali (izņemot īkšķu) atrodas pie ausīm. Ar plaukstu pamatnēm saudzīgi piespiež lūpas, lai vingrojuma izpildes laikā āda ap tām nekrunkotos. Cenšas piepūst vaigus, bet ar plaukstām pretojas, neļaujot sev to izdarīt. Ja pareizi izpilda, jūt, kā strādā vaigu muskuļi. Skaita līdz 10, tad. atslābinās. Veic 8 reizes.
Apslāpējam smaidu
Ar pirkstiem piespiež deguna – lūpu trijstūrveida zonu, nofiksējot to nekustīgu. Cenšas pasmaidīt, bet vienlaikus spiež pirkstus klāt ciešāk, neļaujot lūpu kaktiņiem pacelties augšup. Kustība ir gandrīz nemanāma, bet izteikti jūtams vaigu muskuļu sasprindzinājums. Skaita līdz 5, tad atslābinās. Atkārto 8 reizes.
Jāraugās, lai vingrojuma izpildes laikā citas sejas zonas būtu nekustīgas.
Tipiska kļūda – samiegt acis vai sakrunkot pieri.
Ūjinām un smaidām
Savelk lūpas trubiņā un, cik tālu var, pastiepj uz priekšu (kā izrunājot burtu ū). Notur šādā stāvoklī 5 sekundes. Pēc tam pasmaida, cik vien plaši var. Notur grimasi 5 sekundes. Pārmaiņus ūjina un smaida, katru kustību atkārtojot 8 reizes. Vingrojums palīdz nostiprināt ne vien sejas ovālu, bet arī kakla muskuļus. Regulāri izpildot, iespējams atbrīvoties no dubultzoda.
Ar lūpām noplūcam ķirsi
Sakož zobus. Vienlaikus stiepj zodu uz augšu un ar lūpām, savelkot tās trubiņā, cenšas aizsniegt iedomātu ķirsi koka zarā. Iztur 5 sekundes. Atslābinās un atgriežas sākumstāvoklī. Atkārto 6 reizes.
Nedrīkst veikt tie, kuriem ir kakla daļas osteohondroze.
Pavelkam vaigus augšup
Ievelk lūpas aiz zobiem un aizspiež muti. Novieto plaukstas sejas sānos tā, lai pirkstgali atrastos auss augstumā. Maigi piespiežot, lēnām virza tās uz augšu, iztēlojoties, kā sejas ovāls savelkas, paceļas uz augšu. Pirksti iebrauc matos. Atkārto 8 reizes.
Noslēgumā atslābina sejas muskuļus. Aizver lūpas un strauji izpūš gaisu, lai tās vibrē un rada zirga purpināšanai līdzīgu skaņu. Pēc tam ar pirkstgaliem vairākas reizes maigi pabungā pa vaigiem, virzot rokas no apakšas līdz vaigu kauliem.