“Lai savaldītu slikto puisi, tika piesaistīta persona no malas!” Skatītājs jautā, vai policistes ir spējīgas aizturēt noziedzniekus? 51
TV24 raidījumā “Uz līnijas” skatītāji uzdeva jautājumus par sievietēm- policistēm. “Kāda jēga ir sagatavot meitenes – kārtībnieces, ja aizturēšanas brīdī mēs redzam, ka viņas tikai traucē kolēģim – vīrietim veikt aizturēšanas darbību?” jautāja viens no skatītājiem, savukārt otrs skatītājs uzdeva visai līdzīgu jautājumu: “Vai sievietes ir spējīgas piedalīties likumpārkāpēju aizturēšanā? Lai savaldītu slikto puisi, tika piesaistīta persona no malas.”
Uz šiem skatītāju jautājumiem atbildes sniedza Valsts policijas koledžas direktors Dmitrijs Homenko, sakot, ka šis ir “ļoti izplatīts jautājums un stereotips”. Jau vairāki cilvēki jautājuši to pašu, viņš teica.
“Atbilde ir ļoti vienkārša! Policijas darbinieks, neskatoties uz dzimumu, ir augsti kvalificēts, speciāli apmācīts darbinieks, kurš ir aprīkots un nodrošināts ar speclīdzekļiem. Šajā gadījumā pat visbiežāk nav jāiesaistās kādā fiziskā cīņā, lai aizturētu pārkāpēju, jo Valsts policijā vairākus gadus tiek ieviesti un ļoti veiksmīgi pielietotas elektrošoka ierīces “Taser“. Un es domāju, ka šajā gadījumā no iedarbības aspekta nav starpības, kurš nospieda podziņu – daiļā sieviete vai vīrietis!” tā TV24 raidījumā skaidroja Valsts policijas koledžas direktors Homenko.
Protams, aizturēšanas brīdī cilvēki “mēdz pretoties”, uzsvēra Homenko. “Tāpēc ir pirmais gads [koledžā], kad viņi tiek apmācīti cīņas paņēmieniem un ar visu, kas ir vajadzīgs, jo par drošību mēs rūpējamies vispirms,” tā par policistu sagatavošanas kārtību Valsts policijas koledžā pastāstīja Homenko, komentējot skatītāju jautājumus par to, vai sievietes – policistes ir spējīgas aizturēt likumpārkāpējus.