Foto – Valdis Semjonovs

Lai petūnijas krāšņi ziedētu 0

Kā pasargāt petūnijas no puves un miltrasas? LĪGA MADONAS NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Pirka viesnīcas Horvātijā… Ukrainā gaismā nācis armijas pārtikas iepirkuma skandāls, kur shēmas realizētāji piesavinājušies 18 miljonus ASV dolāru 24
Veselam
Vēlies zaudēt līdz 5 kg mēneša laikā? Šie ieradumi būs lielisks veids, kā to panākt
Kokteilis
FOTO. Pavāru dejas ap katlu var beigties nepatīkami jeb kas notiek Kremļa ķēķī: “Putins grib ēst tā, kā ēda bērnībā Ļeņingradā”
Lasīt citas ziņas

Sēņu ierosinātās slimības visbiežāk izraisa pārmērīga laistīšana, sabiezināts stādījums, nepareizi izvēlēta augsne. Tās strauji attīstās, ja ilgstoši pieturas sutīgs laiks, ir mitrs gaiss. Sakņu un stublāju puves ierobežo ar fungicīdiem, parādoties pirmajām slimības pazīmēm. Petūnijas var apstrādāt, piemēram, ar Previkuru E 840 (2. reģistrācijas klases līdzeklis). Darba šķidruma koncentrācija ir 0,2–0,25%, uz kvadrātmetru izlieto 2–6 litrus. Atkārtoti augus apstrādā pēc 7–14 dienām.

Vēl vasarā petūniju ziedi un lapas cieš no neīstās miltrasas. Pret šo slimību izmanto to pašu preparātu 0,15–0,2% koncentrācijā. Augus var apsmidzināt divas reizes sezonā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai izvairītos no slimībām, nevajag šīs puķes stādīt pārāk tuvu citu citai. Petūnijām ir sekla sakņu sistēma, tāpēc augam jānodrošina pietiekami daudz mitruma, lejot ūdeni uz augsnes virskārtas (petūnijām nedrīkst rasināt ziedlapiņas!). Augus nevajag ne pārlaistīt, ne iekaltēt. Svarīgi ik nedēļu tos piebarot ar 0,2–0,3% pilnmēslojuma šķīdumu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.