Lai peles nedanco pa galdu un mīlulis laimīgs – dabīgas metodes pret nevēlamiem grauzējiem mājās 0
Autors: “Praktiski.lv”
Izēsta mājdzīvnieku barība laikā, kad pats mīlulis to nevarēja izdarīt, sagrauzti sakņaugu vai citu ēdienu krājumi un izrobota kartona kaste zem izlietnes?
Iespējams, aukstās sezonas „tradicionālie ciemiņi” – grauzēji, atraduši jaunu ieeju tavā miteklī un tavas prombūtnes vai miega laikā sarīkojuši tur kārtīgu ballīti.
Peles vairojas milzu ātrumā – paēdis peļu pāris var visai īsā laikā radīt pat 20 un vairāk pēcnācēju, kas atkal gribēs labi paēst un vairoties. Nav grūti iztēloties, līdz kam tas varētu novest?
Mājdzīvnieku saimniekiem izmantot grauzēju indi vai bīstamas lamatas nav pieņemams variants, jo tas var radīt kaitējumu ne vien nevēlamajiem radījumiem miteklī, bet arī mājas mīlulim.
Taču ir arī citas dabīgākas metodes cīņai ar pelēm un žurkām:
Aizver durvis grauzējiem
Vispirms jānoslēdz visas iespējamās vietas, pa kurām grauzēji varētu tikt tavā mājā.
Noņem izkārtni „Jūtieties kā mājās, grauzēji!”
Pelei nepieciešams tikai nedaudz ēdiena un materiāla ligzdas izgatavošanai, lai justos kā mājās. Tāpēc novāc visus brīvi pieejamos ēdienus.
Krājumus glabā metāla traukos, suni pabaro savā klātbūtnē un neatstāj barības pārpalikumus traukā. Piedomā, vai neatstāj pelēm brīvi un viegli pieejami ligzdošanas materiālu.
Liec pelei justies neciešami
Piparmētru eļļa, kajennas pipari un krustnagliņas – peles neciešot šo produktu smaržu. Viegli iemērc dažas kokvilnas bumbiņas eļļā kas bagātīgi papildināta ar vienu vai vairākiem no šiem produktiem.
Atstāj kokvilnas bumbiņas vietās, kur radušās problēmas ar pelēm.
Ož pēc kaķa! Peles laižas lapās
Pie mājas ieejām novieto trauku ar lietotiem kaķa pakaišiem. Sajūtot kaķa urīna smaržu, peles ātri vien aizmuks.
Peles bieds – plēsējs
Ja tev nav kaķa, izmanto rūpnieciski ražotu amonjaku. Tas smaržo pēc iespējamā plēsēja urīna. Atstāj to visur, kur pelēm varētu rasties kārdinājums iekļūt, piemēram, pieliekamajā vai zem izlietnes.
Bet par šo gan pārliecinieties, ka tas novietots mājdzīvniekiem un bērniem nepieejamā vietā.
Izmēģini humānas lamatas
Ir slazdi, kas peli noķer kastē. Pele var iekļūt, bet ārā netiek. Tas var būt veids, kā noķert peles un žurkas, bez riska, ka savu ķepu vai asti lamatās iespiedīs kaķis vai suns.
Taču jārēķinās, ka šādi noķertās peles būs dzīvas un tās būs jāatbrīvo vismaz 1,5 km attālumā no mājām. Iespējams, mežainā apvidū, lai tās atrastu citu vidi, kur mitināties.
Šāds slazds jāpārbauda vismaz reizi dienā, jo peles nomirs, ja tajā paliks tur ilgāk par dienu divām.
Liec peles ausīm trūkties
Ir nopērkama speciāla elektriska ierīce, kas izdala skaņas, kuras ļoti nepatīk grauzējiem. Šī skaņa netraucēs kaķiem un suņiem. Tiesa, pastāv iespēja, ka šīs metodes efektivitāte ar laiku mazinās.
Avots: seventhgeneration.com