Aproces pacientu drošībai 0
Šādas aproces tiek izmantotas Rīgas Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā, Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā un Vidzemes slimnīcā. Tās paredzētas gan diennakts un dienas stacionāra, gan neatliekamās medicīniskās palīdzības un uzņemšanas nodaļas pacientiem.
Uz plānās plastikāta lentes uzdrukāts pacienta vārds, uzvārds un slimības vēstures numurs, brīdinājums par alerģisku reakciju, ja tāda ir. Jaundzimušajiem – mātes vārds, uzvārds, slimības vēstures numurs un dzimums, bet dvīņu gadījumā – arī bērnu secība. Nereti slimnīcā tiek ievesti un ārstējas pacienti, kuri paši nespēj nosaukt savu vārdu. Tad par papildu identifikācijas avotu kalpos aproce, lai līdz pat izrakstīšanās brīdim pacients saņemtu tieši viņam paredzēto ārstēšanu un medikamentus.
Sekošanas aplikācijas viedtālrunī
Sigita Pildava norāda – tuvojoties sēņu un ogu laikam, pieaug mežos un purvos nomaldījušos dabas velšu meklētāju skaits. Te nenovērtējams palīgs ir viedtālrunis ar aktivizētu GPS (globālās pozicionēšanas sistēmas) funkciju. Ja vēl tuviniekiem mobilais tālrunis aprīkots ar GPS uztvērēju, pazudušo cilvēku atrast nav grūti.
“Ejot sēņot vai ogot, līdzi noteikti jābūt uzlādētam mobilajam tālrunim, kurā ir valsts policijas izstrādātā aplikācija “Mana drošība”, kas ļauj nosūtīt operatīvajiem dienestiem savas koordinātas situācijās, kad cilvēks pats nespēj sniegt skaidras norādes par to, kur atrodas. Ja cilvēks nelieto mobilo tālruni, mājās jāatstāj zīmīte ar norādi, kurp plānojis doties, vai jāpastāsta par saviem nodomiem kaimiņiem,” iesaka policijas pārstāve.
Mobilā aplikācija “Mana drošība” būtiski atvieglo operatīvo dienestu darbu nomaldījušos cilvēku meklēšanā, jo nosūta precīzas atrašanās vietas koordinātas situācijās, kad apmaldījies pats tās nespēj sniegt. Ja cilvēks, kura mobilajā tālrunī ir šāda aplikācija, zvana jebkuram glābšanas dienestam, informācija par viņa atrašanās vietu tiek nosūtīta automātiski. Ja pazudušais jau sazinājies ar glābšanas dienestu un atrodas kustībā, tad, nospiežot aplikācijā pogu “Nosūtīt manas koordinātas glābšanas dienestam”, ziņas par savu atrašanos var atsvaidzināt. Lai noteiktu precīzu atrašanās vietu viedtālrunī jābūt aktivizētai GPS funkcijai. Ja cilvēks būs par to aizmirsis, aplikācija par to atgādinās. Aplikāciju “Mana drošība” savā viedtālrunī iespējams lejupielādēt “GooglePlay” un “AppStore” veikalos.
Arī interneta vietne “Kurtuesi.lv” piedāvā objektu izsekošanas un uzraudzības sistēmas, kuru pamatā pasaulē plaši izmantotās GNSS (Globālās navigācijas satelītu sistēma) tehnoloģijas mijiedarbībā ar GSM/GPRS datu pārraides tehnoloģijām, kas ļauj ātri reaģēt uz nelaimi, kurā nonācis tuvs cilvēks, ja vien viņam līdzi ir mobilais tālrunis ar GPS uztvērēju vai personālais GPS uztvērējs (aprīkots ar iespēju nodrošināt GPRS datu pārraidi). “Kurtuesi.lv” pakalpojumi pieejami visiem jaunākās paaudzes mobilo telefonu īpašniekiem. Lai sāktu lietot šo pakalpojumu, vajag lejupielādēt programmu, kas jāuzstāda mobilajā tālrunī.