“Lai neuzkrātos nepaklausības pieredze” 1
Liepājnieks pedagoģijas doktors Jānis Imants Birzkops vēstulē analizē, viņaprāt, Eiropas Savienības imigrācijas politikā pieļautās kļūdas un iesaka, ka varbūt varam ko mācīties no kādreiz slavenā padomju pedagoga A. Makarenko.
“Traģiskie notikumi Parīzē rāda, ka kaut kas ticis darīts aplam… Ievērojamais krievu pedagogs Makarenko, kam iznāca darboties ar audzināšanas ziņā smagi “ielaistu” publiku, rakstīja, ka “stingri jāraugās, lai jau pašā sākumā neuzkrātos nepaklausības pieredze”. Vai tā nav svarīga atziņa? Diemžēl šodien ar migrantiem šajā ziņā viss notiek tieši tā! Savā naivumā un modē nākušajā pedagoģiskajā tolerancē faktiski mācām bēgļiem tieši nepaklausību, mudinām viņus uz patvaļīgu rīcību! Kā var būt, ka bēgļi var brīvi pieairēties pie Eiropas krastiem, celties malā, sirot apkārt, bez kādām atļaujām šķērsot pusi Eiropas, pa ceļam vēl izkauties ar dažādu valstu policijām, Kalē lauzties uz Angliju tik nekaunīgi, ka policistiem nākas lietot asaru gāzi un ūdensmetējus? Tādu patvaļību pieļaušana ir neiedomājama ES kļūda! Vai tieši šī nav sākotnējā “pieredze”, no kuras imigrantiem vēlāk dzimst visādas dullas idejas?”
“LA” lasītājs no Valkas pagasta Eduards Romulis spriež, ka būtu jālūdz profesoram Leonam Taivanam uzņemties “izveidot darba grupu Latvijas politikas koriģēšanā” attiecībā pret musulmaņiem: “Ir vajadzīgas nopietnas zināšanas, jo apstākļi veidojas ļoti nopietni. Musulmaņi Rietumu kultūru uzskata par pagrimušu un amorālu. Islāmticīgo vilnis uz Eiropu veļas, lai izplatītu savu ticību un dzīvesveidu, kā arī labākas dzīves meklējumos. Rietumi ar savām atvērtajām robežām viņiem ir liels ieguvums.”
Rīdziniece Klaudija Tiltiņa 16. oktobrī publicēto Egila Līcīša reportāžu “Latvijas Islāma Republika – tā nav utopija” par parlamentāriešu viesošanos Islāma kultūras centrā uzskata par žurnālistikas pērli. Viņa mudina to pieteikt žurnālistu profesionālās organizācijas konkursam, kurā vērtēs gada labākās publikācijas.