Acs.
Acs.
Foto – LETA

Padomi, kā nepārslogot redzi
 0

Nepietiekams apgaismojums un pastāvīga redzes koncentrēšana rada pastiprinātu slodzi acīm, un ar laiku pasliktinās redze, sāp un reibst galva, ir pat slikta dūša.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Vasarā gan bija labi – atlaidies šūpuļtīklā dārzā vai laiskojies pludmalē un palasi kādu grāmatu vai pārlapo žurnālu. Tagad – dienas īsas, tumšas… Ja arvien gribas lasīt kaut vai avīzi, klīnikas “Premium Medical” oftalmoloģe Arita Danilāne mudina to darīt, sēžot pie galda, kur ir pietiekams un arī pareizs apgaismojums: – Nav būtiski, kurā pusē ir gaismas avots. Svarīgāk, lai visa darba virsma būtu vienmērīgi un labi apgaismota, tādēļ vislabāk, ja gaismas avots atrodas virs galvas vai sānos, nevis aiz muguras, jo tad darba vieta paliek ēnā.

Skatoties vienā punktā, acis tiek mazāk mirkšķinātas un tātad nepietiekami mitrinātas. Kairinājumu izraisa arī centrālapkures sausais gaiss, tāpēc pa rokai jātur mākslīgo asaru preparāti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Liela slodze un piepūle acīm rodas, ilgstoši raugoties tuvā punktā, piemēram, datora monitorā. Skatīšanās tālumā ir daudz tīkamāka un vieglāka. Tādēļ A. Danilāne iesaka ik pa laikam pārmaiņus skatīties gan tuvumā, gan tālumā, lai dažādotu acs muskuļa slodzi.

Par pārslodzi liecina galvassāpes pēc ilgstoša darba un redzes koncentrēšanas tuvumā, slikta dūša transportlīdzekļos, trulas sāpes deniņos.

Ja ikdienas uzturs ir pilnvērtīgs un saba
lansēts, papildu vitamīni lielākoties nav nepieciešami. Tuvojoties pavasarim, organisma uzkrātās rezerves gan sarūk, un vēl jo vairāk tās tērē slimības un ilglaicīga fiziska vai emocionāla slodze. Tad ir vērts padomāt par vitamīniem, it īpaši par svaigām vai saldētām ogām un augļiem.

Sasniedzot 40 gadu vecumu, reizi gadā vēlams izmērīt acu spiedienu. Tas palīdz laikus diagnosticēt glaukomu, kas sāk veidoties šajā laikā. A. Danilāne iesaka apmeklēt acu ārstu jau nedaudz ātrāk, jo lielākā daļa slimību mūsdienās kļūst arvien jaunākas. Oftalmoloģe piebilst, ka nav vajadzības iet pie acu ārsta tikai ķeksīša pēc – tas jādara tad, ja rodas diskomforta sajūta vai jautājumi, uz kuriem paši nevar rast atbildes. Ārsts veiks padziļinātu izmeklēšanu un noteiks precīzu diagnozi. P

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.