Normunds Bergs.
Normunds Bergs.
Foto: Anda Krauze

Vai interneta lietotājiem būtu jāuztraucas, ka “Google” par mums zina gandrīz visu un “Facebook” mūsu personību izprot labāk nekā draugi un ģimenes locekļi? 7

Es uz to raugos diezgan filozofiski. Mums ir iepotēta doma, ka mums pienākas privātums, arī interneta vidē. Taču patiesībā cilvēks vienmēr ir dzīvojis kopienā, tavas cilts piederīgie vienmēr ir zinājuši, ko tu dari, ko tu ēd, ar ko tu guli utt. Privātuma jēdziens parādījās samērā nesenā pagātnē, kad Eiropas buržuāzija, neliela sabiedrības daļa, varēja atļauties uzbūvēt sev māju un paslēpties no sabiedrības acīm. Mūsdienās dzīve rāda, ka interneta vidē cilvēki ir gatavi iemainīt lietošanas ērtumu pret privātumu.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
Lasīt citas ziņas

Lielveikalos mēs arvien biežāk redzam pašapkalpošanās kases, darījumus ar banku pārsvarā kārtojam internetā, drīzā nākotnē uz ielām varētu parādīties bezpilota autobusi un taksometri. Vai tas nozīmē, ka liela daļa darbaspēka kļūs lieka?

Satraukums un protesti pret tehnoloģiju attīstību nav nekas jauns. Arī šobrīd ir neziņas laiks, jo neviens nevar pateikt, kā tas viss attīstīsies. Taču es esmu optimists un ticu, ka cilvēce atradīs veidu, kā piemēroties pārmaiņām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rietumu demokrātijās pēdējā laikā daudz tiek runāts par nevienlīdzības pieaugumu: tādi cilvēki kā jūs, investori un kapitālisti, iegūst arvien lielāku daļu no kopējā pīrāga, bet pārējiem nākas samierināties ar atliekām.

Tā ir sociālistu vidū populāra tēze, taču fakti liecina par ko citu: ja raugās uz iedzīvotāju labklājības līmeni, redzams, ka cilvēce vēl nekad nav dzīvojusi tik labi. Protams, ir cilvēki, kam izdevies tikt pie lielākiem resursiem, bet nedomāju, ka tā ir izteikti negatīva parādība. Mēs redzam, ka daudzi miljardieri, piemēram, Bils Geitss, savus resursus izlieto daudz jēdzīgākos veidos nekā nacionālo valstu valdības. Tādēļ šī mantra par nevienlīdzības draudiem, manuprāt, ir nevietā. Protams, kāds varētu teikt: jā, tas Bergs jau ir miljonārs, viņam viegli runāt. Taču es nebūt neesmu cēlies no pārtikušas vides, padomju laikā mūsu ģimene dzīvoja diezgan pieticīgi. Bet ar zināšanām, darbu un enerģiju iespējams sasniegt lielas lietas.

Uzziņa

Vispārizglītojošās skolas, kurās skolēni kārto centralizēto eksāmenu fizikā

2010/11: 299

2011/12: 263

2012/13: 228

2013/14: 200

2014/15: 206

2015/16: 189

2016/17: 183

Avots: Izglītības un zinātnes ministrija

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.