Liela atbildība 0


Lauksaimniecības transportlīdzekļus un iekārtas pašu spēkiem cilvēki izgatavo reti. Aktuālāka ir esošo iekārtu modernizācija vai transportlīdzekļu pārbūve. Taču, tiklīdz šādas darbības veic, darba izpildītājs gribot negribot kļūst par iekārtas ražotāju, jo ir iejaucies vai mainījis sākotnējo konstrukciju, ko ražotājs nav paredzējis. Pēc šādām darbībām pārveidotājs atbild par visām būtiskajām drošības prasībām, bet Sertifikācijas un testēšanas centrs – par to, vai drošības prasības ir pārbaudītas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Lasīt citas ziņas

Kā pārmaiņas ietekmē iekārtas drošību? Iespējams, ir noņemts kāds aizsargs, ierīcei nomainītas citas daļas, kas ietekmē palaišanas un apstādināšanas funkciju. Līdz ar to mainās ekspluatācijas drošības riski. Reizēm, piemēram, kokapstrādes cehos vai galdniecībās ekspluatē pārveidotus darbgaldus, kas nav atkārtoti novērtēti, un tas ir nepieļaujams risks darbiniekiem.

Pārbaudes nedrīkst sasteigt

Katrs gadījums ir individuāls, un novērtēšanas procesa ilgumu ietekmē daudzi faktori, lielākoties – iekārtas sarežģītība, drošības prasību daudzums un testēšanas apjoms. Jaunas iekārtas sertifikācija var aizņemt 1–2 mēnešus. Testus visbiežāk veic pie klienta, kur iekārta uzstādīta un sagatavota darbam. Novērtē ne tikai iekārtas mehānismu darbību un elektroinstalāciju, bet arī troksni, vibrāciju, ģeometriskos parametrus, lai operatoram pietiktu vietas, aizsargu un sensoru darbību, griezējinstrumentu apstāšanās laiku un daudzus citus parametrus.

CITI ŠOBRĪD LASA
Iekārtas kļūst arvien komplicētākas. Piemēram, fiksēts drošības aizsargs zāģim ir visvienkāršākā aizsardzības sistēma. Ir arī kustīgie aizsargi un aizsardzības sistēmas, brīdinājuma signāli, ja operators atrodas pārāk tuvu bīstamajai zonai. Moderno iekārtu vadības sistēmās ir integrēti arī funkcionālās drošības elementi, kas iekārtu automātiski aptur gaidīšanas režīmā vai izslēdz, ja tiek apdraudēts iekārtas operators. Kamēr operators nenokļūs drošā attālumā, tā nesāks darboties.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.