Līdzīgi notiek ar gaļu – vispirms pārdod svaigu gabalu, tad gatavo šašliku, vēlāk sacep vai iemāna kādos salātos… 0
Protams, daudz biežāk tā dara lielveikalos, kur neliels apgrozījums, preci grūtāk iztirgot.
* Ja ir silts laiks, salātiem pievienotā majonēze un krējums liek tiem ātrāk sabojāties. Tādēļ dari tā: mājās visu sagriez un liec atsevišķās kārbiņās. Citā traukā ielej mērci. Piknika vietā īsi pirms paša mielasta sajauc salātus un aizdari ar mērcīti.
Lapu salātus vispār labāk nesajaukt ar mērci, bet pasniegt to atsevišķā traukā
* Produktu drošai pārvadāšanai lieliska ir tā dēvētā ledus kaste, speciāla soma ar saldējamiem elementiem. Taču var iegādāties vien saldējamos elementus, salikt tos putuplasta kastē ar vāku un vidū ievietot produktus.
* Ja ir sasaldēti produkti, tos pārvadājamā kastē der likt pamīšus ar citiem – temperatūras izlīdzinās, un visi produkti ilgāk saglabājas svaigi.
* Labi var palīdzēt folija. Māris tādējādi no Rīgas uz Daugavpili atvedis pašgatavotu saldējumu. Labāk ņemt biezāku foliju un likt to ar spīdīgo pusi uz iekšpusi, tātad pret produktu – šādi tas atstaro. Der zināt, ka folijai nevajadzētu tieši saskarties ar gaļu vai zivi.
Nelāgais bīstamu produktu TOP 3
(pēc kāzu un citu viesību rīkotāju pieredzes)
1. Siļķe kažokā. Parasti tiek gatavota iepriekšējā dienā un ievietota ledusskapī, lai labāk savilktos garšas. Latvijā iecienītie salāti ļoti ātri bojājas, līdzko pastāv siltumā. Šis ir sprādzienbīstams komplekts – var saindēties!
2. Zivis. Ballītei mazsālītu zivi labāk neizvēlēties. Atmetam arī ideju par auksti kūpinātu zivi, jo tā glabājama vēsā temperatūrā. Turklāt –
ja zivs nav perfekti nokūpināta, tā ļoti ātri kļūst neēdama, pat ja no ārpuses izskatās kārdinoša.
3. Kūkas ar putukrējumu un ogām. Ātri sāk skābt gan sakultais krējums, gan ogas, it īpaši, ja tās sagrieztas un papildinātas ar želeju.
* Citus Māra Astiča vērtīgos ieteikumus lasiet jūlija žurnālā “36,6 °C” vai tā elektroniskajā versijā.