Foto – Shutterstock

Lai liellopā var iekniebt! Šefpavāra padomi, kā nenopirkt vecu ēdienu vasarā 0

Vasarā, protams, var censties pārtikt no gārsas vai nātru salātiem, tomēr neko darīt – nākas arī pirkt produktus un maltītes gatavot. Kā izvēlēties pārtiku, lai tā būtu svaiga un kvalitatīva? Kā siltā laikā uzglabāt, lai pasargātu no bojāšanās?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vēzis – Kamambērs, Svari – Gouda: noskaidro, kurš siers atbilst tavai zodiaka zīmei
Kristaps Strūbergs ir atrasts; nogādāts speciālistu rokās 19
Zinātnieki noteikuši maksimālo vecumu, līdz kuram var nodzīvot cilvēks
Lasīt citas ziņas

Pircējam un ēst gatavotājam rīkoties pareizāk palīdz Restorānu servisa skolas vadītājs Māris Astičs.

* Ja pērc pārtiku iepakojumā (vakuumā vai citādā), tas nedrīkst būt bojāts. Ja kaut kas ieplīsis vai iebuktēts, tad uz iepakojuma minētais derīguma termiņš vairs nav ņemams vērā. Šādu produktu labāk nepirkt.

CITI ŠOBRĪD LASA

* Zivs aromātam jābūt patīkamam. Žaunu iekšpusei jābūt rozā tonī, nevis blāvai, acīm – dzidrām, smukām. Svaigumu var noteikt līdzīgi kā gaļai – iespiežot ar pirkstu, miesai uzreiz jāpaceļas atpakaļ.

* Liellopa gaļas gabalā vajag iekniebt – ja to nevar izdarīt, gaļa ir netīkami cieta, arī gatavojot neizdosies to padarīt tīkami mīkstu.

* Pērkot šašliku, kas marinēts etiķī, labāk izvēlēties nevis to, kas nupat kā pagatavots, bet to, kam derīguma termiņš tuvojas beigām. Tāda gaļa ir paspējusi labi iemarinēties.

* Nereti izvēlas zivs fileju, jo to ērti izmantot. Taču der zināt tirgotāju nerakstītos principus: vispirms jebkuru zivi tirgo veselu, tad seko nākamais posms – to izfilē un pārdod. Vēl pēc tam marinē, cep vai pagatavo kādu kulinārijas izstrādājumu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.