Lai kannas ilgāk ziedētu, tās jāmodina pēc iespējas agrāk 0
Dārza kanna nav mūsu platuma grādu augs, tai veģetācijas laiks Latvijā ir par īsu. Jo no tālākiem dienvidiem augs nācis (īpaši jaunās šķirnes, kas vēl nav piedzīvojušas Latvijas klimatu), jo grūtāk tam adaptēties jaunajos apstākļos.
Modina un dala
Lai kannas vasarā ziedētu ilgāku laika periodu, Nacionālā botāniskā dārza Lakstaugu floras nodaļas zinātniskā asistente Ilma Nereta iesaka tās modināt jau martā. Ja to dara tikai aprīļa beigās, maija sākumā, kannas uzzied septembrī, kad jau nāk rudens.
Modināšanu veic vienlaikus ar dalīšanu. Augus dala tā, lai pie katras atdalītās sakneņa daļas būtu 1–2 spēcīgi pumpuri. Griezuma vietas apbārsta ar kokogles pulveri, lai novērstu pūšanu.
Podam jābūt lielam
Kad griezuma vietas apžuvušas, stāda 1–3 litrus lielos podos (atkarībā no sakneņa lieluma) mitrā, trūdvielām bagātā augsnē. Ja nevēlas kannas dalīt, tad lielākam murskulim jāgādā vismaz piecu litru trauks.
Substrāts un temperatūra
Substrātam izmanto šādu maisījumu: 1/3 komposta, kas gatavots no nezālēm, lapām, 1/3 bagātinātās kūdras, 1/3 melnzemes. Sakneņus podos stāda diezgan dziļi – tā, lai būtu apbērti ar augsni plaukstas tiesas dziļumā. Pirmās 1–2 nedēļas gaisma nav vajadzīga, bet, parādoties lapām, augus novieto gaišā vietā. Modināšanai nav nepieciešams liels siltums (25 °C). Pietiek ar istabas temperatūru (18–20 °C). Šajā laikā augi regulāri jālaista, neļaujot iekalst, bet arī nepārlaistot.
Augi jānorūda
Jo agrāk kannas būs atmodinātas, jo lielākus stādus varēs izstādīt laukā maija beigās, jūnija sākumā un agrāk puķes sāks ziedēt. Pirms tam stādus ieteicams pieradināt āra apstākļiem, podus uz vairākām stundām turot sākumā ēnā un pēc tam saulainā vietā. Dobē augus izstāda saulainā, no valdošiem vējiem aizsargātā vietā.