Publicitātes foto

Lai izvairītos no krāpniecības ar svešu siekalu testēšanu, “Bior” laboratorija pārtrauc šādu testu pieņemšanu no pieaugušajiem 16

Līdzko “Bior” laboratorija saņēmusi pirmo informāciju par iespējamu krāpniecību ar svešu siekalu testēšanu, tā pārtraukusi siekalu paraugu testēšanu pieaugušajiem, aģentūru LETA informēja “BIOR” sabiedrisko attiecību vadītāja Ilze Dimante.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Viņa uzsver, ka pašlaik siekalu paraugu testus laboratorija nodrošina tikai skolēniem skolu skrīninga programmā.

“Pašlaik laboratorija ir nosūtījusi DNS analīzes, un līdzko būs zināmi rezultāti, “Bior” sadarbosies ar tiesībsargājošajām iestādēm,” norāda Dimante.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “Aizliegtais paņēmiens”, laboratorijas “Bior” filiālē Ventspilī ar svešu siekalu palīdzību cilvēkiem bijusi iespēja dabūt realitātei neatbilstošu pozitīvu Covid-19 testu un rezultātā tikt arī pie pārslimošanas sertifikāta.

Kādai ģimenes ārstei Ventspilī bija radušās aizdomas, ka vienā no laboratorijām var tikt pie pozitīva Covid-19 testa un pēcāk – pie pārslimošanas sertifikāta arī cilvēks, kurš, iespējams, ar vīrusu nemaz nav sasirdzis. Ārste skaidroja, ka īsi pirms 15.novembra, kad spēkā stājās prasība par Covid-19 sertifikātu, vairākas personas pēkšņi informējušas, ka tām ir pozitīvs siekalu tests. Šīs personas iepriekš arī paudušas nevēlēšanos potēties, turklāt pirms testa veikšanas par saslimšanas simptomiem un sliktu pašsajūtu nemaz nav sazinājušās ar ģimenes ārstu. Visas šīs personas vienojusi viena laboratorija, kurā varēja nodot siekalu testu, trauciņā siekalas saspļaujot bez laboratorijas darbinieka uzraudzības – ārā vai pat mājās.

Nacionālajā veselības dienestā (NVD) apliecināja, ka pozitīvs “Bior” siekalu testa rezultāts ir pamats sertifikāta iegūšanai, bet, piemēram, “Gulbja laboratorijas” kioski, kuros cilvēks siekalas nodod attālināti – nē.

Pēc nepatiesi pozitīva Covid-19 testa rezultāta saņemšanas personai tikai jāpasēž mājās, ievērojot pašizolāciju, turklāt arī šādu testu, ja persona apgalvo, ka tai ir saslimšanas simptomi, apmaksā valsts.

Gan “Bior”, gan policijā aicina cilvēkus atzīties, ja ir nopirkts sertifikāts vai tas ir iegūts citos negodīgos ceļos.

Tāpat viltotais sertifikāts var nākt gaismā vai nu, piemēram, ja tiek aizturēts kāds tā pārdevējs un viņš, aizstāvot sevi, sāk dalīties, kam tos pārdevis, vai arī tas atklājas, cilvēkiem nonākot slimnīcā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.