Lai izmantotu mežacūkas nomedīšanas atļauju, jāizmanto lietotne “Mednis” 3
Linda Dombrovska, “Latvijas Avīze”, “Latvijas Mediji”
Kopš 1. aprīļa, lai izmantotu mežacūkas nomedīšanas atļauju, jāizmanto lietotne “Mednis”. Raksta tapšanas laikā lietotnē jau reģistrēti vairāk nekā puse mednieku. Sākot reālos medību apstākļos izmantot lietotni, atklājās dažas kļūdiņas un nepilnības, ko lietotnes izstrādātāji steidza arī labot. Mednieki sūdzējās, ka nav iespējams redzēt nomedītās mežacūkas koordinātas pēc tam, kad informācija lietotnē nosūtīta Valsts meža dienestam. Tāpat arī mednieki novēroja, ka neizskaidrojamu apstākļu dēļ, nokļūstot bezzonā, lietotne lietotāju vienkārši “izmeta ārā” un vairs nebija iespējams atkārtoti autorizēties.
Šīs problēmas tagad ir atrisinātas, un pašlaik mednieki ir aicināti lietotni atjaunināt un instalēt “1.3.5.” versiju, kurā iespējams redzēt koordinātas iesniegtajiem vienumiem, ir uzlabota vizualizācija iecirkņiem, lai nepārklātos ar ZMNI meliorācijas datiem, tāpat labota neplānota izrakstīšanās no “Medņa” slikta pārklājuma vietās vai pie mainīgā tīkla, piemēram, Latvijas un Lietuvas pierobežā.
Tāpat tiek fiksēti un reģistrēti nestandarta gadījumi, kad medniekiem nav iespējams reģistrēties lietotnē. Situācijas ir ļoti dažādas, diemžēl tās visas nebija iespējams iepriekš paredzēt, tādēļ, ņemot vērā mednieku ieteikumus, izstrādātāji cenšas visas problēmas risināt.
Ja gadās ķibeles ar “Medni”, tās iespējams atrisināt, rakstot uz e-pastu: [email protected].
Lietotnes “Mednis” iesniegto vienumu piemēri.
Ko darīt ar nelimitētajiem
Lietotnē “Mednis” šobrīd ir iespējams arī paziņot par nelimitētajiem medījamiem dzīvniekiem. Jāatceras, ka mežacūka arī šobrīd ir nelimitētais dzīvnieks, tomēr Āfrikas cūku mēra dēļ par tās nomedīšanas faktu ir jāziņo. Bet ko darīt ar visiem pārējiem – šobrīd vēl aktuālajiem bebriem, kurus līdz 30. aprīlim vēl drīkst medīt meliorācijas sistēmās, lai novērstu postījumus? Tāpat arī daudzi mednieki interesējas, ko darīt ar stirnām, kad sāksies stirnāžu medību sezona 1. jūnijā.
Valsts meža dienests (VMD) skaidro, ka šobrīd var brīvprātīgi izmantot lietotni “Mednis”, lai ziņotu par nomedītajiem nelimitētajiem dzīvniekiem, tas pats arī attieksies uz stirnāžiem. Tomēr, kamēr nav vēl veikti nepieciešamie grozījumi Medību likumā un Medību noteikumos, par nomedīšanas faktu arī jāziņo atbildīgajai personai, kā tas notika līdz šim. Šobrīd var izmantot lietotni “Mednis”, lai, kā sacīja VMD Medību daļas vadītājs Valters Lūsis, patrenētos lietotnes izmantošanā. Viņš arī norādīja, ka jau tagad ir mainīta kārtība nomedīto dzīvnieku reģistrācijas žurnāla aizpildē.