Foto – LETA

Lai gan cūku mēris nav cilvēkam bīstams, inficētu gaļu neiesaka ēst 0

Lai gan klasiskā cūku mēra vīruss cilvēkiem nav bīstams, tomēr Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) neiesaka lietot uzturā ar mēri slima dzīvnieka gaļu, trešdien Latvijas Radio sacīja  PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
15 lietas, no kurām jāatbrīvojas līdz Jaunajam gadam
Kokteilis
“Turēšos savu puisīšu dēļ, tā man ir lielākā dāvana…” Dziedātājs Roberts Ošiņš pāragri pavadījis mūžībā sievu
“Viņa orku valodā rupji nolamāja mani un teica, lai vācos ārā!” Latviete piedzīvo nepatīkamu pieredzi “Multilukss” veikalā
Lasīt citas ziņas

“Konkrētā slimība ir bīstama tikai cūkām, nevienam citam dzīvniekam,” teica Balodis, piebilstot, ka tas nav bīstams arī cilvēkiem.

Viņš sacīja, ka nekas nenotiks, ja uzturā tiks lietota ar cūku mēri inficēta dzīvnieka gaļa, tomēr PVD to neiesaka darīt, jo tā jebkurā gadījumā ir slima dzīvnieka gaļa. “Vīruss nekādu kaitējumu nenodarīs, citi slimības procesi – piemēram, iekaisumi, varētu būt nepatīkamāki, protams,” teica Balodis.

CITI ŠOBRĪD LASA

PVD pagājušās nedēļas beigās paziņoja, ka Latgalē nomedītām mežacūkām atklāts klasiskais cūku mēris, savukārt šonedēļ kļuva zināms, ka vīruss pārceļojis skāris arī mājas cūkas – Latgalē divās piemājas saimniecībās Piedrujas pagastā un vienā saimniecībā Svariņu pagastā mājas cūkām ir atklāts klasiskais cūku mēris.   Minētajās trijās saimniecībās tiks nokautas visas 17 cūkas.

Ap slimības skartajām saimniecībām ir noteikta aizsardzības zona triju kilometru rādiusā un arī noteikta uzraudzības zona desmit kilometru rādiusā. No minētās teritorijas nedrīkst ne ievest, ne arī izvest mājas cūkas, savukārt aizsardzības zonā bez PVD atļaujas nedrīkst pārvietot arī citus mājlopus. Slimības skartajā zonā neatrodas neviens industriālais cūku audzētājs vai cūku audzētājs, kas cūkas eksportē, kā arī neviens gaļas produktu ražotājs.

Klasiskais cūku mēris ir lipīga infekcijas slimība, ar kuru slimo gan meža, gan arī mājas cūkas. Slimības pazīmes ir augsta ķermeņa temperatūra, konjunktivīts, kustību koordinācijas un centrālās nervu sistēmas darbības traucējumi. Uz saslimušā dzīvnieka ādas, īpaši uz ausīm, astes, vēdera un kāju iekšpusē, novērojami asins izplūdumi. Klasiskais cūku mēris nav bīstams cilvēkiem.

Pēc PVD informācijas, mājas cūkas Latvijā pēdējo reizi ar klasisko cūku mēri slimoja 1996.gadā. Līdz 2002.gadam meža cūkas vakcinēja pret klasisko cūku mēri, taču vakcināciju pārtrauca, jo 10 gadu netika konstatēts neviens dzīvnieku saslimšanas gadījums.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.