Kā un ar ko labāk apsildīt siltumnīcu? 0
Pieredzējuši dārzkopji iesaka siltumnīcā ierīkot ar malku kurināmu apkures ierīci. Vislētāk to izgatavot no 200 litru metāla mucas. Mucu novieto horizontāli, tai pierīko kājiņas vai atbalstus. Vienā galā ar leņķa slīpmašīnu izgriež durtiņas – izgrieztais metāla kvadrāts (250×250 mm) jāpiestiprina atpakaļ ar metāla eņģītēm.
Otrā galā augšpusē pa diagonāli izgriež atveri dūmu izvadīšanai. Tālāk mucai nedaudz ieslīpi uz augšu ierīko cinkota skārda cauruli – dūmvadu.
Tā garums atkarīgs no siltumnīcas garuma, izveido pagriezienu un vēl aptuveni tikpat garu dūmeni uz augšu. Vietā, kur skurstenis šķērso plēvi, ierīko skārda plāksni un minerālvates izolāciju, lai sakarstot dūmenis nesabojātu plēvi.
Krāsniņu iekurina ar sausāku malku, pēc tam pieliek mazliet mitrāku. Svarīgi, lai skārda caurules nesakarstu pārāk stipri (nekļūtu sarkanas). Degšanai jābūt lēnai, taču ilgai, lai gaiss siltumnīcā pārlieku neatdzistu, īpaši rīta stundās, kad ir visaukstāk.
Kā sildelements kalpos ne tikai pati muca, bet arī dūmvads visā siltumnīcas garumā. Konstrukcija ir viegla, un, iestājoties siltam laikam, to viegli izjaukt un nolikt glabāšanai. Rūpīgi glabāta un lietota tā kalpos vismaz trīs četrus gadus.
Arī izmaksas nebūs lielas. Metāla muca nopērkama par aptuveni 12 eiro, aptuveni tikpat izmaksās trīs metrus gara cinkota skārda ventilācijas caurule (diametrs 200 mm). Tādas gan vajadzēs divas.
Aptuveni par septiņiem eiro jānopērk 90 grādu līkums. Kopā – nepilni 50 eiro. Taču, iespējams, daļa nepieciešamo materiālu jau ir jūsu rīcībā.
Protams, var ierīkot arī metāla krāsnis, kas telpā veido silta gaisa plūsmu, taču tās izmaksā dārgi, un tik lielas investīcijas plēves siltumnīcas kalpošanas laikā diezin vai atmaksāsies.