Publicitātes foto/
Publicitātes foto/
Kūdras ieguves, pārstrādes un tirdzniecības uzņēmuma “Laflora” vadītājs Uldis Ameriks.

“Laflora” veidos zaļo industriālo zonu Zemgales reģiona klimatneitrālai attīstībai 4

Latvijas kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmums “Laflora” Jelgavas novadā iecerējis veidot līdz šim Latvijā lielāko vēja parku un atjaunīgās enerģijas oāzi jeb zaļo industriālo zonu, kas ļaus ne tikai pašam uzņēmumam kļūt klimatneitrālam, bet būs spēcīgs stimuls visa Zemgales reģiona klimatneitrālai ekonomiskajai attīstībai, balstoties uz atjaunīgajiem energoresursiem.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
Bez vainas vainīgs? Mirklī, kad trīs bērnu tēva Artūra kontā ienāca 200 eiro, viņš kļuva par bīstamu krāpnieku! 44
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
Lasīt citas ziņas

Jelgavas novada Kaigu kūdras purvā, kur uzņēmums “Laflora” pabeidzis kūdras ieguvi, plānots veidot vēja elektrostaciju parku ar kopējo jaudu 90 MW, kas varēs saražot apmēram 5% no visa Latvijas kopējā elektroenerģijas patēriņa gadā jeb 300 000 MWh.

Vēja parks ļaus gan nodrošināt izstrādāto kūdras ieguves vietu rekultivāciju jeb ekonomiski pamatotu teritoriju tālāko izmantošanu, gan arī būs kūdras ieguves un pārstrādes radīto siltumnīcefekta gāzu emisiju kompensējošs pasākums un ļaus uzņēmumam kļūt pilnībā klimatneitrālam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vēja parkā saražoto “zaļo” enerģiju plānots izmantot uzņēmuma pašpatēriņam kūdras substrātu ražotnē un tehnoloģiskajos procesos, kā arī veidot atjaunīgās enerģijas oāzi jeb zaļo industriālo zonu Kaigu purvā.

Zaļajā industriālajā zonā plānots veidot koku stādaudzētavas eksportspējīgu produktu ražošanai, izvērst inovatīvu un augstās tehnoloģijās balstītu, klimatneitrālu bioekonomikas produktu ražošanu, industriālajai teritorijai piesaistīt energoietilpīgas ražotnes, ļaujot tām ražošanā izmantot atjaunīgos energoresursus, kā arī no vēja enerģijas plānots ražot atjaunīgo ūdeņradi.

“Vēja enerģija – tā ir šodiena, bet tīrais jeb atjaunīgais ūdeņradis, ko varēsim saražot no savas vēja enerģijas – tā jau ir rītdiena. Paveras fantastiskas iespējas klimatneitrālai rūpniecībai, kā arī Jelgavas novada un visa Zemgales reģiona attīstībai – tas ir Zemgales reģiona nozīmes projekts.

Bez tam šī iecere atbilst gan EK Zaļā kursa un Taisnīgas pārkārtošanās mehānisma mērķiem, gan EK Ūdeņraža stratēģijai,” saka Uldis Ameriks, “Laflora” valdes priekšsēdētājs.

2020. gada sākumā Eiropas Zaļais kurss par jauno “normālo” noteica klimatneitralitāti līdz 2050.gadam. Tika izveidots īpašs Taisnīgas pārkārtošanās mehānisms pārejai uz klimatneitrālu ekonomiku, tajā skaidri iezīmējot līdzekļus arī kūdras nozares, kā emisiju radošas nozares, modernizācijai. Vēja parka un zaļās industriālās zonas iecere būtu no valsts puses atbalstāma, izmantojot Taisnīgas pārkārtošanās fonda līdzekļus.

Vēja parka būvniecību plānots uzsākt 2022. gadā, zaļo industriālo zonu iecerēts izveidot līdz 2023.gadam, bet atjaunīgā ūdeņraža ražošana varētu sākties 2025.gadā. www.laflora.lv/uznemums/veja-parks

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.