Foto – Andris Ozoliņš un Facebook

“Ameli” mīļlāču ceļojums no Kalnciema tirdziņa līdz Londonai un “Dior” 7

Rotaļlācītis ir viena no pasaules populārākajām rotaļlietām, kas saglabājusi savu pievilcību arī mūsdienās. Eiropas lielākajās pilsētās pat notiek speciālas starptautiskas lāču un dāvanu izstādes, kurās nav nemaz tik viegli kļūt par dalībnieku. Piemēram, lai iekļūtu vienā no šā žanra prestižākajām 2016. gada izstādēm Londonā – Hugglets festivālā “Teddies 2016” –, dalībnieki divu gadu garumā tika īpaši atlasīti. Šajā festivālā ar savu rotaļlācīšu versiju piedalījās arī zīmola “Ameli.lv” radītie rotaļlāči.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
“Esmu mazliet šokā” – Jāņa Timmas draugs publicē saraksti, kas, viņaprāt, apstiprina faktu, ka viņam kāds “palīdzējis” aiziet no dzīves
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Lasīt citas ziņas

Liepāja – Londona

“Kopā ar kolēģi Ingu Renkaiti savu rotaļlāču karaļvalsti nodibinājām 2009. gadā, kad vēl bija pats dziļākais krīzes laiks. Uzņēmumu izdevās izveidot ar pašu spēkiem, bez bankas kredītiem vai milzīgiem laimestiem loterijā,” atceras ādas apģērbu dizainere Anda Baķe.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Laiks, kad daudzi bija izmisumā un neziņā, mums izvērtās izaicinājuma pilns un ļoti radošs. Sākām ar milzīgu apņēmību un pārliecību, ka lācītim jābūt. Es rūpējos, lai tas viss kopā labi izskatās, Inga darbnīcā modelēja pirmos lāčukus. Līdz ar meitiņas Amēlijas piedzimšanu tapa skaidrs arī uzņēmuma nosaukums – “Ameli”. Kad uzpucētos lāčukus palaidām pasaulē, vienu no pirmajiem iegādājās Liepājas mēra kundze, un tā viens pēc otra lācēni atrada sev mājas. Tagad mūsu lāči ceļo pa visu pasauli un tos var redzēt sēžam dažādu pasaules mēroga slavenību mājās, arī tādos modes namos kā “Dior”,” stāsta lāču “mamma”.

Lācīšu tapšana

“Pirmo regulāro naudu sāku pelnīt Kalnciema tirdziņā Rīgā, kas tobrīd bija laba iespēja dizaineriem pārdot savus darbus. Par pirmajiem nopelnītajiem 500 latiem atvērām nelielu salonu darbnīcu Rīgā, kur šujam. Lācīšus izgatavojam no augstvērtīgas dabiskās ādas un kažokādas. Tad tos izšujam un papildinām ar dabiskām upes pērlēm, “Svarowski” kristāliem, zīda mežģīnēm, samta un lina lentēm. Ir mums arī lācīši ar vilnas džemperīšiem un vilnas hūtēm, lina priekšautiņiem un pītiem čiekuru groziņiem. Lāči tiek šūti ar rokām, acis tiek izveidotas no ādas, un ķermenis piepildīts ar gaisīgām sintapona granulām. Kad lācis gatavs, tam tiek izgatavots atbilstošs vizuālais noformējums. Tā kā lāču piegrieztnei ir četri izmēri, lietojot dažādus materiālus, izveidojas plašs sortiments. Mums ir darba dalīšana. Inga pārrauga šūšanas procesu un nodrošina kvalitatīvu roku darbu. Es esmu tā, kas katram lācītim piešķir personību un vārdiņu, kuram līdzi nāk stāsts,” lāču tapšanu ataino Anda.

Tagad “Ameli” lācītis ir īpaša luksusa dāvana tuvam, mīļam cilvēkam, kas novērtē augstvērtīgu roku darbu. Tas ir 100% Latvijā radīts produkts ar ļoti augstu pievienoto vērtību. Bet kas tos iegādājas visvairāk?

Rotaļlieta kā aizgādnis

“No krieviem bieži dzirdēts, ka viņiem lācis ir ģimenes simbols un tradicionāli mātes dāvina savām meitām lāci kā ģimenes aizgādnieka simbolu. Īpaši tas bija redzams, kad Latvijā norisinājās starptautiskais mūzikas festivāls “Jaunais vilnis”, kur lācīšu gada normu izpirka dažu dienu laikā. Šo vietējo produktu augstu novērtēja gan dažādas estrādes zvaigznes, gan Krievijas magnāti. Sirsnīgi ir stāsti, kā lācītis atrod savu saimnieku. Atceros brālīti, kurš par savu vasarā nopelnīto naudu nopērk savai trīsgadīgajai māsiņai lācīti, vai puisi, kurš pašā rīta agrumā aizelsies atskrien, lai nopirktu savai mīļotajai visskaistāko lācīti, ko nolikt blakus uz spilvena, kamēr tā vēl guļ… Citreiz lācītim ķepiņās tika iestrādāta kastīte ar saderināšanās gredzenu…” lāču veidotāja gatava dalīties ar daudziem šādiem stāstiem. “Mums katram jādara tas, ko mīlam, ar ko pasauli varam padarīt gaišāku un piepildītāku. “Ameli” lācīši ir mans sirdsdarbs. Un tieši tas tos padara tik īpašus, un lācīši uzrunā cilvēkus neatkarīgi no vecuma, dzimuma vai nacionālās piederības,” smaida Anda.

Reklāma
Reklāma

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.