Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – Shutterstock

Labticīgs vai ļaunticīgs īpašuma ieguvējs – kā atšķirt, ar ko draud sliktākais variants 0

Iegādājos dzīvokli. Gribēju to uzdāvināt meitai kāzās. Noslēdzu pirkuma līgumu, pēc tam ar meitu – dāvinājuma līgumu. Viss it kā bija kārtībā, līgumi tika ierakstīti zemesgrāmatā, bet pēkšņi saņēmu pavēsti no tiesas. It kā šos līgumus grib atcelt, jo kāds dokuments esot viltots, un es tiku nosaukts par ļaunticīgu ieguvēju. Taču nedz es, nedz meita par to neko nezinājām. Ko vispār nozīmē ļaunticīgs ieguvējs? Vai tiešām mūsu noslēgtos līgumus varētu atcelt? OSKARS RĪGĀ

Reklāma
Reklāma

Kas teikts likumā

Mājas
Ideālais banānu uzglabāšanas veids – tie nekļūs melni nedēļām ilgi
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
Kokteilis
FOTO. Alla Pugačova pārvērtusies līdz nepazīšanai
Lasīt citas ziņas

Civillikuma 909. pants paredz, ka lietas (piemēram, automašīnas vai dzīvokļa) vai tiesības (piemēram, tiesības nomāt vai īrēt lietu) valdījums ir vai nu tiesīgs, vai prettiesīgs. Valdījums, kas iegūts vardarbīgi vai slepenībā no personas, no kuras varētu sagaidīt iebildumus, ir prettiesīgs.

Savukārt Civillikuma 910. pants skaidro, ka valdījums ir vai nu labticīgs, vai ļaunticīgs. Labticīgs valdītājs ir tas, kurš ir pārliecināts, ka nevienam citam nav vairāk tiesību valdīt lietu kā viņam, bet ļaunticīgs – tas, kurš zina, ka viņam nav tiesības lietu valdīt vai ka kādam citam šajā ziņā ir lielākas tiesības nekā viņam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saskaņā ar Civillikuma 1044. pantu īpašuma prasību īpašnieks var celt pret katru, kas prettiesiski aiztur viņa lietu. Mērķis? Atzīt īpašuma tiesības un sakarā ar tām piešķirt valdījumu. Arī Civillikuma 1041. pantā teikts, ka īpašnieks var atprasīt ar īpašuma prasību savu lietu no jebkura trešā valdītāja.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.