Labrīt, asni! Kā rūpēties par puķēm ziemā 0

Tuvojoties pavasarim, puķes jāsāk modināt un mēs­lot. Šim nolūkam un cīņā pret slimībām noder arī piemirsti tautas līdzekļi.


Reklāma
Reklāma

 

Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Rietumu civilizācija atrodas uz sabrukuma robežas: eksperts brīdina par gaidāmo krīzi
Lasīt citas ziņas

Gandrīz visām puķēm ziemā patīk miera sezona, kad tās novieto tumšākā vai gandrīz tikpat saulainā telpā, kur gaisa temperatūra ir tuvu nullei. Izraktos gumus un sīpolus, izņemot amarilli, ziemā nedēļu var paturēt papīra tūtā, kurā tie sausi pārziemo.

Lai stādi gribētu mosties un ēst, tos var pabarot ar piena trauku skalojamo ūdeni. Ja zeme kļūst skāba un parādās sūna, kādu brīdi var palaistīt ar tējas krūžu skalojamo ūdeni.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja laiks vēl auksts, bet augs jau sācis pavasara sezonu, tad puķpodu labāk kādu laiku turēt pasausu. Slimākiem augiem patiks uz palodzes rīta saules pusē, bet laistīšana – tikai dušas reizēs. Ja šķiet, ka zarus vai lapas bojā puves, palīdz melnie pipari, kurus mazliet uzkaisa zemei vai uzlej, iejauktus tējā. Smagākos gadījumos palīdz nobirstēšana ar zaļo ziepju šķīdumu un stikla vāze, bieži mainot ūdeni, līdz redzama atkopšanās vai nomanāms krīzes cēlonis.

Sekojot “Sējas kalendāra” padomam par tomātu iedegas apkarošanu, man līdzīgi izdevās izglābt lapu kaktusus: izgriežot bojājumus, dezinficējot ar ūdeņraža pārskābi, medus vasku, uzsmidzinot tējas, kā arī pāris nedēļas vairākas reizes dienā pārmazgājot palodzes un istabas grīdu. Kaktusi ziedēja īpaši krāšņi un apputeksnēti deva pat sēklu gurķus.

Lai arī šķiet skaisti ievietot puķu podus eksotisku dabas materiālu grozos un tūtās, piemēram, pītās no tropu saknēm, tomēr, ja māju vēdina reti un remontā izmantots daudz sintētikas, mājās var pieteikties kāds nepazīstams bacilis, īpaši ja stādi pirkti veikalā. Tāpēc labāk lietot puķu podus, kurus, augus pārstādot, var izkarsēt cepeškrāsnī apmēram simts grādu karstumā. Tāpat vajadzētu darīt arī ar jaunu puķpodu, to atnesot mājās – atmērcē putekļus, nomazgā ar ziepēm un kārtīgi izkarsē krāsnī. Izņēmums varētu būt vaskus saturošie puķpodi, kuri var arī sašķiebties, ja cepeškrāsnī novietoti nestabili un tiek ilgstoši karsēti. Mazgājot puķpodu pārstādīšanai, kā viens no mazgājamiem līdzekļiem varētu būt arī etiķis, bet pēc tam gan jāpārmazgā ar stipru zaļo ziepju šķīdumu un jāizskalo.

Nevajadzētu aizmirst arī par kukaiņus atgaiņājošiem līdzekļiem (taču ne indēm), tas pats attiecas arī uz palodzēm, mēbelēm, kas kalpo kā puķu plauktiņi, un telpu grīdām – ziedu pārstādīšanas sezonā tās vajadzētu notīrīt ar kādu pretvīrusu šķīdumu.

Reklāma
Reklāma

Tāpat, ja iegādājas kādu nocenotu augu, mājās tam vajadzētu ievērot karantīnu, nevis ticēt, ka uz valsts robežas tas jau izdarīts.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.