Foto-Rosalie P./Fotolia

Labi paēdušam un laimīgam augam kaitēkļi un slimības ir mazāk bīstami. Apkopjam ziemcietes! 0

Stādaudzētāja Maija Baiža no Krimuldas novada parasti ziemcietēm dod papildmēslojumu tikai pavasarī, taču šogad to dara arī pašreiz, jo barības vielas izskalojušās ar laistāmo ūdeni.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Ziemcietēm papildus dod kompleksos minerālmēslus. Var liet arī dažādas vircas, taču tās nesatur visus augam vajadzīgos elementus.

Svarīgāko elementu (N, P, K) trūkums vispirms pamanāms uz vecākajām lapām. Apakšējās lapas nokalst, lai varētu saglabāties dzinuma augšējā daļa, kur veidojas ziedi un sēklas. Daudzām puķēm augums šogad veidojas zems. Puķe pēdējiem spēkiem centīsies uzziedēt, jo ekstrēmos apstākļos vispirms domā par nākamo paaudzi.

CITI ŠOBRĪD LASA

!!! Ja augu laista ar tīru ūdeni, tas aug lekns un garš. Ja laistāmajam ūdenim pievieno arī barības vielas, puķe veido kompaktu un zemāku augumu.

Ziemcietēm, kas noziedējušas, nogriež vecos ziedus. Sēklu veidošanai augs patērē daudz spēka. Turklāt daudzas ziemcietes uzziedēs vēlreiz, ja tūliņ pēc ziedēšanas tiks apgrieztas. Tādas ir ozolītes, delfīnijas, brūn­actiņas, lauztā sirds, zeltenes.

Ziedi noteikti jānogriež ārendsa akmeņlauzītei. Ja tos izkniebj ragainajai vijolītei, tā ziedēs visu vasaru. Arī pīpenes ziedēs labāk, ja laikus izgriezīs noziedējušās.

Ja pēc lietus un vēja puķei kāds dzinums nogāzies, to tūliņ paceļ un piesien pie balsta. Kritusī puķe pati centīsies pēc iespējas ātrāk pacelt galvu un paliks neglābjami līka.

Ravē dobes. Neatkarīgi no tā, vai ir vai nav bijis lietus. Papildu laistīšana vajadzīga tikai tad, ja nezāli sausā laikā izrauj tieši pie paša auga. Sausā laikā augsnes irdināšana pat vēlama, jo labāk palīdz saglabāt mitrumu augsnē.

!!! Lai saglabātu mitrumu un augsnes irdenumu, dobes mulčē ar kūdru vai mizu mulču. Tad neveidosies tādas plaisas zemē, kā daudzviet šogad.

Vēro, vai uz augiem nav slimību pazīmju un kaitēkļu. Siltais laiks (ap 25 °C) arī veicina miltrasas izplatību flokšiem. Tos laista dienas otrajā pusē vai no rīta, lai mitrums pagūst nožūt, turklāt lej tikai uz saknēm, ne lakstiem.

Sarosījušās arī laputis, taču to izplatība uz augiem ir jāvēro – ja to nav daudz, varbūt ar kaitēklēm tiks galā mārītes. Var mēģināt laputis noskalot ar laistāmo ūdeni. Taču, ja invāzija sākusies, tad gan vajadzētu lietot kādu apkarošanas līdzekli.

Reklāma
Reklāma

Jāatrod arī laiks papriecāties par ziediem, ne tikai kopt un apkarot kaitēkļus.

Par pāris laputīm nav trauksme jāceļ.

Labi paēdušam, padzērušam un laimīgam augam kaitēkļi un slimības ir daudz mazāk bīstami.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.