“Labi, ja savu kotleti atdod draugam, bet lielākoties visu apēd spainis!” Direktors parāda patieso ainu skolas ēdnīcās 176

“Skolā bieži uzklausu dažādus padomus par ēdināšanas organizēšanu, garšīgs/ negaršīgs u.t.t. Šodienas pusdienas. Makaroni ar balto mērcīti un kotletēm,” sociālajā tīklā Facebook raksta Valles pamatskolas direktors Jānis Viegliņš.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

“Par brīnumu, uz šķīvja lieka izrādījās tieši kotlete. Tā tie bērni ēd, bet vecāki satraukumā pārdzīvo, kāpēc bērns neko neēd? To mēs nezinām. Kotletes nogaršoju un bija super labas, tomēr…… nē un izmet pārtikas spainī. Ja uz kartupeļiem no karbonādes ir taukums vai brūnumiņš, kartupeļus bērni neēd, jo karbonāde ir tos sasmērējusi. Ja vistas šķiņķītis par garu un uz dakšiņas karājas, tad arī nonāk spainī. Ja kotletītei viens sāniņš brūnāks – uz spaini. Mēs ļoti cenšamies, tomēr nespējam izskaidrot daudzas bērnu reakcijas.

Foto: pa ceļam uz spaini veiktas fotogrāfijas. Izmešanai. Ir forši, ka cits atdod savas kotletītes kādam citam. Tomēr lielākoties visu apēd spainis,” viņš atklāj patieso ainu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ar šo ierakstu dalījušies 500 cilvēki un komentāru sadaļā arī notiek spraiga diskusija.

“Vai nevar ieviest sistēmu, ka “neņem, ja negribi”? Proti, katrs palūdz uzlikt tikai to, ko apēdīs. Mūsu mazajā Montessorit skolā vispār katrs liek pats. Varu noskaidrot, kā tur ar tiem spaiņiem,” jautā kāda sieviete.

“Ja padzīvotu brīdi slimnīcā, visu sāktu ēst, jo vnk gribētu ēst un ēstu visu. Jāsāk ar vērtībām ģimenē, kur ēdienam ir svēta nozīme. Varbūt vērts demonstrēt dokumentālas filmas, kurā redzamas bada šausmas un ēdiena trūkums koncentrācijas nometnēs. Tādas elementāras lietas, cienīt to ko ceļ uz galda. Tam ir jānāk no ģimenes kopā ar audzināšanu,” kāda cita iesaistās sarunā.

“Šī vistiešākajā veidā ir vecāku vienaldzība, jeb drīzāk bezatbildīga rīcība laika trūkuma pēc- paskatoties apkārt, to vien redz, ka gadu vecus bērneļus baro ar veikalā nopērkamajiem saldajiem biezeņiem, tumēm, cepumiem un visiem citiem draņķiem, kas mazam bērniņam noteikti nebūtu jāēd. Nevienam vairs nav laika un gribēšanas bērniņam vārīt kārtīgas piena putriņas vai dārzeņu sautējumus, tādejādi radinot bērnus ēst veselīgi jau no mazotnes, bieži esmu sastapusies ar situāciju, kad pie mums atbrauc viesi ar maziem bērniem, un tas bērns savā vecumā pat nezin, kas ir kartupelis vai burkāns, viņš tādus vienkārši neēd, jo nepazīst, tieši tas pats ir ar gaļas produktiem.” raksta cita sieviete.

Reklāma
Reklāma

Kā tu domā?

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.