Foto: pexels.com

Labas filmas skatīšanās ir tikpat veselīga kā fizisks treniņš, atklāj pētījums 0

Sākoties jaunajam gadam, daudzi cilvēki nolemj vairāk laika veltīt fiziskajām aktivitātēm, lai uzlabotu ķermeņa formu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Bet Lielbritānijā veikts jauns pētījums liecina – sporta zāles apmeklējuma vietā tu tikpat labi vari iegādāties biļeti uz kinofilmu, raksta en.newsner.com.

Laba filma ir veids, kā mūs aizraut un likt sajust patiesas emocijas – mēs visi esam saskārušies ar to, ka sirds sāk pukstēt straujāk, dzīvojot līdzi filmas varoņiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izrādās, ka šādas emocijas rada tavam organismam slodzi, kas līdzinās vieglam sporta treniņam.

Un tas viss, nenoliekot malā popkorna turzu!

To atklāja pētniecības projektā, kuru finansēja kompānija“Vue Cinemas” un veica Londonas Universitātes koledža. Dalībniekiem uzvilka sirdsdarbības izsekošanas ierīces un viņi vēroja vienu no pagājušās vasaras dižpārdokļiem – fantāzijas filmu “Aladins”.

Rezultāti atklāja, ka lielākajai daļai pētījumā iesaistīto filmas skatītāju sirdsdarbības ātrums pieauga virs miera stāvokļa un līdz vieglu fizisko vingrinājumu līmenim.

Foto: pexels.com

“Šāds stimulācijas līmenis var palīdzēt uzlabot kardio fitnesa līmeni un sadedzināt taukus,” lasāms pētījumā.

Turklāt izrādās, ka kinoteātra apmeklējums sniedz labumu ne tikai ķermenim, bet arī labvēlīgi ietekmē garīgo veselību.

Vairākums pētījuma dalībnieku savu filmas pieredzi raksturoja kā “terapeitisku emocionālā nozīmē”, bet 75% atbildēja, ka filma “viņus pilnībā pārņēmusi savā”. Tas ir labi, jo iegrimšana filmā var nākt par labu mūsu garīgajai veselībai nepārtrauktas uzmanības novēršanas un multitāskinga laikmetā.

“Gadu gaitā ir dramatiski pieaugusi konkurence pēc mūsu uzmanības, it īpaši tas attiecas uz sociālajiem medijiem un personālās komunikācijas ierīcēm.

Dažas stundas kinoteātrī, kur mūsu uzmanību nekas nenovērš, patiesībā var palīdzēt [uzlabot mūsu emocionālo labsajūtu],” komentēja Londonas Universitātes koledžas kognitīvās neirozinātnes profesors Džozefs Devlins.

Reklāma
Reklāma

“Kinoteātris ir viena no nedaudzajām atlikušajām vietām, kur var atslēgt uzmanību no [personālajām komunikācijas] ierīcēm un apkārtējās pasaules un patiesi atslābināties,” rezumēts pētījumā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.