– Ar sāpēm tikt galā ir visgrūtāk. 0
– Ja ir akūtas sāpes, pieliekam vietai vēsu kompresi, kas noņem tūsku, uzlabo mikrocirkulāciju. Sāpju gadījumā taču vienmēr ir tūska, sakrājies šķidrums. Un vajag pildīt vingrojumus, kuri sūknētu šķidrumu no locītavām. Stenokardija arī ir iekšējiem asinsvadu apvalkiem. Un rodas sāpes aiz krūtīm. Un mēs, tā vietā, lai pildītu vingrojumus, iekustinātu šī apvidus asinsvadus, guļamies gultā un sākam rīt tabletes. Bet es neesmu redzējis nevienu cilvēku, kurš būtu “izkustinājis” šos asinsvadus guļot un ēdot tabletes.
Pacienti man jautā: “Un ko – tagad visu mūžu vajadzēs vingro?”. Bet tas ir tāpat kā mazgāt zobus. Vingrot, kad esi izrāvies no sāpju važām, no invaliditātes – tā ir labpatika! Man vienīgā patiesi laimīgā stunda dienā ir, kad es izpildu vingrojumus. Jo tad tu nevis noveco, bet kļūsti jaunāks. Cilvēkam, kurš regulāri nodarbojas ar vingrošanu, veco šūnu vietā rodas jaunas.
– Ko jūs ieteiktu darīt?
– Man ir šāda triāde: pietupieni, pumpēšanās, vingrojumi “presītei”. Es tikos ar ilgdzīvotāju Borisu Efomovimu, kurš nodzīvoja 108 gadus. Bija tāds večukiņš, dzīvelīgs! Es viņam jautāju: “Ko tu dari, lai tik ilgi dzīvotu?” “Nu tā, neko,” viņš atbildēja, “450 (!) reizes dienā pietupjos”. Tas taču ir univesāls veids, kā pa ķermeni dzenāt asinis!
Ja jūs ik dienu veiksiet pietupienus, turot taisnu muguru (desmit reizes un tad iemalkojiet ūdeni, desmit reizes – un ūdens malks), pazudīs daudzas jūsu veselības problēmas. Īpaši svarīgi tas ir tiem, kas sēž pie datora – grāmatvežiem, dizaineriem, biroja darbiniekiem.
Ieviesiet ieradumu: ik pēc stundas veikt 30 pietupienus. Bet vēl labāk rītu sākt ar piecām sekundēm aukstā vannā, kurā noteikti iegremdē arī galvu. Var iet arī dušā, bet tas ir mazāk efektīvi. Dušā enerģija tiek it kā sašķelta, vannā – savākta.
Avots: estet-portal.com