“Labākais veids ir vakarā apbruņoties ar pacietību…” Eksperte atklāj, kā cīnīties ar kailgliemežiem 8

Daiļdārzniece un arboriste Ilze Andersone, viesojoties TV24 raidījumā “Uz līnijas”, atklāja, kā cīnīties ar kailgliemežiem.

Reklāma
Reklāma
Nogurums, svara pieaugums, slikta oma? 7 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa palēninās, un kā to mainīt
Kokteilis
Bijušie ieslodzītie dalās ar šokējošiem faktiem par dzīvi cietumā. Būsi pārsteigts, uzzinot, kādam nolūkam viņi izmanto zobu pastu
Covid-19 vakcīnas saista ar jaunu satraucošu sindromu, kas izraisa bioloģiskas izmaiņas organismā
Lasīt citas ziņas

“Mehāniski – tas ir pats labākais, jo ķīmijas un dīvainos preperātus es dārzā cenšos neizmantot. Šogad dzirdēju padomus no kāda dārznieka, ka ir jāskatās sausā laikā, kad ir silts un saulains laiks, kad visas dobes kaltē laukā, vajadzētu parušināt virskārtu tieši dienas vidū, tādējādi atsedzot tās oliņas tiem gliemežiem. Un tad tās oliņas saulē izčākstot, izžūst laukā.

Tas būtu viens no veidiem, bet ej un skrien visām olām pakaļ. Labākais veids ir vakarā apbruņoties ar pacietību un kopā ar bērniem iet un lasīt augšā viņus,” atzīst eksperte.

CITI ŠOBRĪD LASA

Cik kailgliemeži vispār ir liela sērga Latvijas dārzos un parkos?

“Es nepateikšu procentuāli skaitļos, bet tā ir liela problēma. Ja ir kaimiņa dārzs, pieņemsim, aizaudzis, tad viņi noteikti būs arī jūsu dārzā, lai arī, cik ļoti jūs censtos viņus lasīt.”

Andersone stāsta, ka arī kaimiņzemēs jaunas, inovatīvas metodes, kā cīnīties ar kailgliemežiem, nav izdomātas. “Es domāju, ka tā ir tik liela problēma, ka, ja arī tā būtu citās valstīs atrisināta, mēs to noteikti dzirdētu.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.