Foto – LETA

Medmāsas labāk stāv aiz letes veikalā, nevis strādā “Stradiņos” 0

P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) valde kopā ar virsārstiem un ķirurģijas klīnikas vadību spriež, kā pārkārtot darbu, kad operāciju zāles medicīnas māsu trūkuma dēļ ir dīkstāvē. Turklāt medicīnas māsas gatavojas oficiāli informēt slimnīcas vadību, ka atteiksies strādāt virsstundas, ja par tām nemaksās atbilstoši likumam.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Lasīt citas ziņas

“Mēģinām racionāli sakārtot procesus, patlaban ir daudz organizatorisku jautājumu. Diemžēl personāla trūkuma dēļ nav iespējams veikt visas plānveida operācijas, bet ar tām slimnīca nopelna un negribas, ka tādējādi mēs palielināsim iespēju pelnīt privātajām ārstniecības iestādēm. Finansiālā situācija būtu krietni labāka, ja universitātes slimnīcas tarifiem tiktu lietots koeficients 1,8, jo šeit tiek ārstēti ļoti smagi slimnieki. Patlaban slimnīcas kopējais budžets ir ap 80 miljoniem eiro, bet ar šādu koeficientu, kas ļautu personālam nopelnīt ieguldītajam darbam atbilstošas algas, būtu papildus nepieciešami 50 miljoni eiro,” pastāstīja Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga.

PSKUS Piektās ķirurģijas nodaļas virsārsts plānveida ķirurģijā, asociētais profesors Zenons Narbuts informēja, ka 2016. gadā no 1240 pacientiem, kas iestājās nodaļā, 480 slimnieki bija onkoloģiskie pacienti, kuriem nepieciešama plānveida operācija.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ja ņem vērā, ka nodaļā no diviem operāciju galdiem viens ir slēgts, operēt iespējams galvenokārt vēža slimniekus, bet pārējiem ir jāgaida rindā vai arī jāmeklē iespēja veikt operāciju kādā citā ārstniecības iestādē. Mūsu nodaļā tiek operētas lielas vēdera trūces, kuras nevar izoperēt nevienā privātajā klīnikā, tiek veikta endokrīnā ķirurģija, krūts labdabīgas saslimšanas, aizkuņģa dziedzera ķirurģija… Vienīgā iespēja, kā nepazaudēt valsts medicīnu, ir cieņpilnas ārstu, māsiņu un apkalpojošā personāla algas,” uzskata virsārsts. Slimnīcas klientu menedžeri laikus paziņojot pacientiem par atliktajām operācijām, lai nav tā, ka viņi atbrauc veltīgi.

Medicīnas māsu deficīts ir ne tikai ķirurģijas klīnikā, bet arī terapeitiskā profila nodaļās. Gastroenteroloģijas nodaļas virsmāsa Tatjana Jirgensone pastāstīja, ka slimnīcas medicīnas māsas gatavo iesniegumu valdei.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.